CZERWIEC 2022 r.

01.06, godzina 10:00 – spotkanie z Barbarą Gawryluk – autorką książek, dziennikarką, tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej wokół pozycji „Zdalna babcia”. „Zdalnie też można kochać najmocniej na świecie! W tym pięknym picturebooku znajdziecie opowieść o szczególnej więzi między babcią a wnuczętami, o codziennym budowaniu bliskiej relacji, gdy jest się fizycznie daleko od siebie. Nowoczesne technologie znów okazują się całkiem przydatne, bo rozwiązaniem często są telefon i Internet. Czytanie książki, układanie puzzli – przecież to też można robić razem… zdalnie”. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (grupy przedszkolne)

06.06, godzina 11:00 – spotkanie z Małgorzatą J. Berwid – dziennikarką, pedagogiem, autorką i współautorką programów telewizyjnych dla dzieci, wokół książki „Wojenne lalki Marysi”. „Wojenne lalki Marysi” opowiadają o wojnie, widzianej z perspektywy dziecka, którym jest mama autorki – Maria Berwid. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa III-IV)


MAJ 2022 r.

06.05, godzina 12:00 – spotkanie z Wojciechem Widłakiem – autorem książek dla dzieci wokół serii „Pan Kuleczka”. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (grupy przedszkolne) – brak miejsc

13.05, godzina 11:00 – spotkanie z Pauliną Płatkowską – autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych wokół książki „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”. „Pszczoła Stefcia jest już bardzo zmęczona. Lata od samego rana, dźwiga kwiatowy pyłek i nie ma czasu nawet się napić! W dodatku nie do końca wie, po co właściwie tak się męczy. Żeby królowa matka się najadła?– Stefcia, królowa matka cię wzywa! Motyla noga! Czyżby czytała w Stefci myślach? Teraz czeka Stefanię zasłużona bura…Wesoła opowieść o pracy każdej małej pszczoły”. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy I-II)

21.05, godz. 11.00spotkanie z Katarzyną Boni i warsztaty plastyczne wokół książki "Ośmiornica Zośka". Zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń).

23.05, godzina 11:00 – spotkanie z Anną Onichimowską – poetką, autorką książek, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa IV-VI) – brak miejscKWIECIEŃ 2022 r.

21.04, godzina 10:00 – spotkanie z Dorotą Suwalską – pisarką i ilustratorką, wokół książki „Cień w błękicie” – niezwykłej opowieści o miłości rodzicielskiej, dorastaniu i odwadze. „Cień w błękicie” zdobył Główną Nagrodę w XIX edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (grupa przedszkolna) - brak miejsc


MARZEC 2022 r.

23.03, godzina 11:00 – spotkanie z Bartłomiejem Zimnym – autorem książki „3 fundamenty”, instruktorem tańca i akrobatyki, znanym w internecie jako „BARTEK Z PASJĄ”. W 2020 roku zdobył tytuł mistrza Polski w tańcu breakdance. Książka „3 fundamenty” opowiada o roli zdrowego trybu życia, na które składają się aktywność fizyczna, odpowiednie odżywianie oraz sposób myślenia. Zawiera praktyczne wskazówki i gotowe zestawy ćwiczeń. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa VI-VIII) – brak miejsc

25.03, godzina 10:00 – spotkanie z Joanną Papuzińską – profesorem nauk humanistycznych, poetką, autorką książek dla dzieci i Antonim Beksiakiem wokół książki „Bajczary i czarbaje”. Podczas spotkania dowiemy się, jak odnaleźć współczesnych bajarzy i bajarki (a nie jest to takie proste!), a potem przetworzyć ich baje w opracowanie literackie. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa II-III)

31.03, godzina 11:00 - spotkanie z Anną Skowrońską – autorką książek, wokół trzeciej części serii, opowiadającej o żywiołach – „Ogień”. „Dzięki tej książce poznasz ogień, który ogrzewa, oświetla, karmi, ale też potrafi z niezwykłą siłą niszczyć. Dowiesz się jak powstaje burza i co to jest wulkan. Przeczytasz o wpływie pożarów na klimat. Odkryjesz, co decyduje o kolorze płomieni, jak daleko może dotrzeć sadza z płonącej tajgi i co mały bóbr może zdziałać w walce z pożarami.  Zobaczysz, jak dawniej ludzie wykorzystywali ogień do ogrzewania i oświetlania, a jak robią to dziś. Poznasz historyczne pożary, płonące stosy, ale też kult ognia i ogniste stwory. Po WIETRZE i WODZIE przyszedł czas na opowieść o OGNIU”. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa IV-V)

 

 

ARCHIWUM SPOTKAŃ 2021

GRUDZIEŃ 2021 r.
05.12, godz. 11.00 - warsztaty z Anną Kaźmierak, autorką książki "Żandary, turonie, herody". Spotkanie realizowane w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…”. Zapisy online przez kalendarz wydarzeń.
09.12, godz. 11.00 - spotkanie z Anną Skowrońską – autorką książek, wokół drugiej części serii, opowiadającej o żywiołach – „Woda”.
„Nie możemy bez niej żyć. Stykamy się z nią codziennie. Wiąże się z najpiękniejszymi, ale i bardzo groźnymi zjawiskami w przyrodzie. Czym jest woda? Jak powstała? Jakie ma właściwości i co z nich wynika? Przeczytasz o wpływie mórz i oceanów na klimat. Dowiesz się, jak z wody zrobić prąd. Poznasz najgłębsze miejsce świata i lodową pustynię. Zobaczysz, jak ludzie wykorzystywali wodę do podróży i transportu towarów. Przekonasz się też, jak od lat ją zaśmiecają i zatruwają. Zrozumiesz, jak ty sam możesz o nią zadbać”.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa IV-V)


LISTOPAD 2021 r.

04.11, godzina 11:00 – spotkanie z Pauliną Płatkowską – autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych wokół pozycji „Truskawkowe lato” – powieści o przyjaźni i pierwszym zakochaniu, które rodzą się w ciepłe dni lata.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa IV-VI) [edit: brak miejsc]

18.11, godzina 10:00 – spotkanie z Joanną Papuzińską – profesorem nauk humanistycznych, poetką, autorką książek dla dzieci i Antonim Beksiakiem wokół książki „Bajczary i czarbaje”. Podczas spotkania dowiemy się, jak odnaleźć współczesnych bajarzy i bajarki (a nie jest to takie proste!), a potem przetworzyć ich baje w opracowanie literackie.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa II-III) [edit: brak miejsc]

19.11, godzina 11:00 – spotkanie z Grażyną Bąkiewicz – autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, historykiem, pedagogiem, laureatką I nagrody Polskiej Sekcji IBBY za powieść „O melba!”.
Podczas spotkania autorka opowie o swoich książkach historycznych oraz przybliży obraz Łodzi.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasa III)
20.11, godz. 11.00 - warsztaty plastyczne z autorkami książki "Coś i nic" Anną Paszkiewicz i Katarzyną Walentynowicz. Spotkanie realizowane w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…”. Zapisy online przez kalendarz wydarzeń.
28.11, godz. 11.00 - spotkanie autorskie z Justyną Bednarek wokół książki "Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej". Spotkanie realizowane w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…”. Zapisy online przez kalendarz wydarzeń.


PAŹDZIERNIK 2021 r.

02.10, godzina 11:00 – warsztaty z Julią Burek – Wolską – graficzką, malarką, rysowniczką, ceramiczką, fotografką. Inspiracją do twórczej pracy będzie książka Louis Macneice „O sześciopensówce, która odturlała się od reszty” Wydawnictwa Convivo. Wiek: 5+.
Warsztaty realizowane w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…”. Zapisy online przez kalendarz wydarzeń.

09.10, godz. 16.00 - spotkanie z Magdaleną Górską, autorką książki "Aliaszka". "Aliaszka", to zbiór siedmiu opowiadań, które oprócz historii dzieci połączone są także postacią tytułowej bohaterki. Aliaszka to lalka-symbol, który pomaga najmłodszym przezwyciężyć chwilowe trudności, odnaleźć w sobie odwagę i z optymizmem patrzeć w przyszłość. 
Zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń). Streaming na kanale FB. Wydarzenie realizowane w ramach Nocy Bibliotek.

21.10, godzina 10:00 – spotkanie z Zofią Stanecką – autorką popularnej serii książek dla dzieci o Basi, wokół cyklu „Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka”. Podczas spotkania poznamy ciekawostki o zwierzętach morskich i mieszkających w parkach.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (grupa przedszkolna)  [edit: brak miejsc]


WRZESIEŃ 2021 r.

04.09, godzina 11:00 – spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim – autorem książek, dziennikarzem, leśnikiem, operatorem kamery, autorem kanału na YouTube – „Marcin z Lasu”. Spotkanie realizowane w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…”. Zapisy online przez kalendarz wydarzeń.

30.09, godz. 17.30 - spotkanie z Beatą Cnudde - autorką książki "Mózg nastolatka odkrywa swoje tajemnice". Zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń).


SIERPIEŃ 2021 r.

21.08, godzina 11.00 - warsztaty z Albertem Kwiatkowskim - autorem książki "Bah Bah. Iran dla dociekliwych". W programie: sypanie perskich dywanów, zabawa w układanie historii, ilustrowane zdjęciami opowieści o Iranie, muzyka na żywo w wykonaniu Mateusza Szemraja (oud, santur).
Spotkanie realizowane w ramach projektu "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…". Zapisy on-line, wiek: 8+


CZERWIEC 2021 r.

08.06, godzina 11:00 – spotkanie online z Katarzyną Majgier – autorką książek dla dzieci i młodzieży wokół pozycji "Abrakadabra… Mamy problem!", która została wyróżniona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Spotkanie jest realizowane we współpracy z Wydawnictwem "Nasza Księgarnia". Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska z Programu I Polskiego Radia. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy V-VIII) [edit: brak miejsc]

11.06, godzina 11:00 – spotkanie online z Katarzyną Ryrych – autorką książek dla dzieci i młodzieży, poetką, nauczycielką, laureatką Konkursu Polskiej Sekcji IBBY za książkę "Król". Podczas spotkania poznamy powieść pisarki - "Lato na Rodos", która zdobyła główną nagrodę w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Spotkanie jest realizowane we współpracy z Wydawnictwem "Nasza Księgarnia". Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska z Programu I Polskiego Radia. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy V-VIII) [edit: brak miejsc]

19.06, godzina 11:00 – spotkanie online z ilustratorką - Anną Jarecką - Salamon wokół pozycji "Cyferkowa książka". Spotkanie realizowane w ramach projektu "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…". Zapisy online zostaną uruchomione 7 czerwca. Wiek: 6+


MAJ 2021 r.

13.05, godzina 11:00 – spotkanie online z Michałem Rusinkiem – pisarzem, poetą, wykładowcą, tłumaczem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Podczas spotkania Michał Rusinek omówi różne formy twórczości dla dzieci oraz wskaże różnice między prozą a poezją. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy III) [edit: brak miejsc]

15.05, godzina 11:00 – warsztaty plastyczne online z ilustratorką Jolą Richter – Magnuszewską wokół pozycji "Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach".  Wiek: 6+. Warsztaty realizowane w ramach projektu "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…" Zapisy online przez kalendarz wydarzeń.

19.05, godzina 11:00 – spotkanie online z Agnieszką Tyszką – autorką książek dla dzieci i młodzieży wokół pierwszej części nowej serii pisarki – "Mania z ulicy OKciej". Spotkanie jest realizowane we współpracy z Wydawnictwem "Nasza Księgarnia". Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska z Programu I Polskiego Radia. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy II-III) [edit: brak miejsc]

21.05, godzina 11:00 – spotkanie online z Joanną Jagiełło – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej powieść "Jak ziarnka piasku" otrzymała tytuł "Książki roku 2018" w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. Podczas spotkania poznamy jedną z nagrodzonych pozycji pisarki - "Tam, skąd zawracają bociany", która otrzymała III miejsce w kategorii wiekowej 10-14 lat w V Jubileuszowym Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Spotkanie jest realizowane we współpracy z Wydawnictwem "Nasza Księgarnia". Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska z Programu I Polskiego Radia. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy V-VIII) [edit: brak miejsc]

28.05, godzina 11:00 – spotkanie online z Zuzanną Orlińską – pisarką, ilustratorką, autorką wielokrotnie nagradzanych książek, wokół pozycji "Wstydu za grosz", która zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej 10-14 lat w V Jubileuszowym Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Spotkanie jest realizowane we współpracy z Wydawnictwem "Nasza Księgarnia". Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska z Programu I Polskiego Radia. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy V-VIII) [edit: brak miejsc]


KWIECIEŃ 2021 r. 

12.04, godzina 11:00 – warsztaty online z Tomaszem Samojlikiem – naukowcem, twórcą książek i komiksów wokół książki „Tarmosia” (przedpremierowo) – pełnej humoru historii z życia borsuczej rodziny. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy III-IV)

13.04, godzina 11:00 – spotkanie online z Rafałem Witkiem – autorem książek i słuchowisk dla dzieci i młodzieży wokół wyróżnionej w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren pozycji "Ja, Majka". "Gdy uciekasz z kolonii i masz w portfelu tylko 74 złote, to nie może się dobrze skończyć. Ale nie musi też skończyć się źle. Wszystko zależy od tego, kogo spotkasz na swojej drodze… i co jesteś w stanie zrobić, aby tej osoby nie utracić"."Spotkanie jest realizowane we współpracy z Wydawnictwem "Nasza Księgarnia". Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska z Programu I Polskiego Radia. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy V-VIII)

17.04, godzina 10.30 - warsztaty online z Niką Jaworowską-Duchlińską i Karoliną Grabarczyk wokół książki "TORO". Zapisy online przez kalendarz wydarzeń. Warsztaty realizowane w ramach projektu "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…".

20.04, godzina 11:00 – spotkanie online z Grzegorzem Kasdepke – autorem książek dla dzieci i młodzieży wokół twórczości pisarza. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy II - III) [edit: brak miejsc]


MARZEC 2021 r.

05.03, godzina 11:00 – spotkanie online z Małgorzatą Wardą – autorką książek dla młodzieży. Podczas warsztatów literackich stworzymy treść oraz ilustracje wymyślonej samodzielnie bajki. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy IV)

09.03, godzina 11:00 – spotkanie online z Martą Guzowską – autorką książek dla dzieci i dorosłych wokół najnowszej części serii "Detektywów z Tajemniczej 5 – Zagadka mazurskiej mumii". Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (klasy II-III) 

19.03, godzina 11:00 – spotkanie online z Anną Czerwińską – Rydel – autorką książek dla dzieci i młodzieży, Kawalerem Orderu Uśmiechu. Podczas spotkania autorka przybliży dzieciom historie życia i twórczości wybitnych Polaków, które opisuje w swoich książkach. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy VI-VII)

20.03, godzina 11.00 - "Zwierzaki - składaki" - warsztaty plastyczne online z Tomaszem Brodą - rysownikiem, ilustratorem, pedagogiem, wykładowcą wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zapisy online przez kalendarz wydarzeń. Warsztaty realizowane w ramach projektu "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…".


LUTY 2021 r.

15.02, godzina 11:00 – spotkanie online z Renatą Piątkowską – autorką książek dla dzieci, Kawalerem Orderu Uśmiechu, wokół twórczości pisarki. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy I-III)

19.02, godzina 11:00 – spotkanie online z Agnieszką Frączek – autorką opowiadań i wierszy dla dzieci, polską językoznawczynią wokół książki "Rany Julek! : o tym, jak Julian Tuwim został poetą", która w 2017 roku została umieszczona na liście lektur dla klas I-III. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy I-III)

20.02, godzina 11.00 – wirtualny spacer po zimowym niebie z Karolem Wójcickim. Zapisy online przez kalendarz wydarzeń. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, do której uczestnicy dostaną link z hasłem dostępu. Wiek uczestników to 6+, młodzież, dorośli. Warsztaty realizowane w ramach projektu "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…".

28.02, godzina 15.00 – "Stanny dzieciom, czyli 89. urodziny Janusza Stannego". Z okazji urodzin artysty zapraszamy na spotkanie z córką Janusza Stannego, Katarzyną Stanny, projektantką, wykładowczynią ASP i premierę autorskich książek artysty w wersji video słuchowisk. Prowadzenie: Beata Jewiarz (pomysłodawczyni wydarzenia i projektu "UCHOOKO" – video książek). Spotkanie będzie realizowane w formule online (transmisja LIVE na facebokowym profilu biblioteki). Wydarzenie współfinansowane z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Budżetu Obywatelskiego 2021.


STYCZEŃ 2021 r.

23.01, godzina 11.00 – warsztaty online z Marią Dek - ilustratorką książek dla dzieci. Spod jej ręki wyszły obrazki do "Przeplatalińskich" (Wydawnictwo Dwie Siostry), "Kiedy będę duży" (Wytwórnia), "Czary na białym" (Warstwy), "Kto odwiedził Muchomorka?" (Chmurrra Burrra). Zapisy online zostaną uruchomione 11 stycznia. Warsztaty realizowane w ramach projektu "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu…".

29.01, godzina 12:00 – spotkanie online z Dorotą Combrzyńską – Nogala wokół wybranych książek z serii "Wojny dorosłych – historie dzieci". Podczas spotkania poznamy wojenne losy dzieci. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy III-IV)