Język angielski dla dorosłych

Język angielski dla dorosłych

Bezpłatny kurs językowy dla dorosłych. Podczas kursu uczestnicy:

- doskonalą kompetencje komunikacyjne,

- uczą się gramatyki i słownictwa przydatnego podczas podróży zagranicznych,

- spędzają czas w miłym towarzystwie i atmosferze.

Środy, godz. 14.00 (w listopadzie zajęcia realizowane są on-line na platformie Zoom), czas trwania: 45 min.- 1 godz.     

Początek zajęć - wrzesień 2020 r.Jesteś zainteresowana/y warsztatami? Chcesz dołączyć do grupy?Skontaktuj się z i nstruktorką pisząc w temacie maila Język angielski dla dorosłych  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data wydarzenia 11-25-2020 2:00 pm
Data wydarzenia 11-25-2020 3:00 pm
Ilość miejsc Nielimitowany

"Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń" - dostęp do projekcji online dla czytelników biblioteki

??? Ponieważ już od dłuższego czasu nie możemy spotkać się na "Filmowym piątku na Tynieckiej", dlatego przygotowaliśmy coś wyjątkowego! Filmowy piątek przenosi się do waszych domów. Czas nadrobić zaległości! Wybrane filmy prezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Kino dzieci będzie można bezpłatnie obejrzeć w warunkach domowych.

Seanse zaplanowaliśmy na 13, 27 listopada i 4 grudnia!

Będziemy mieć do przekazania czytelnikom link z kodem dostępu, który pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online. ???

27 listopada zapraszamy na seans filmu „Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń” (kat. wiek. 4+). Data rozpoczęcia rejestracji: 23 listopada, zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w wiadomości prosimy o podanie numeru karty bibliotecznej. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

O filmie:

Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Ten uroczy obraz więzi człowieka ze zwierzęciem został zrealizowany w mieszanej technice – to film aktorski z elementami animacji.

Reżyseria: Ali Samadi Ahadi, Kraj i rok produkcji: Niemcy, 2014, Wersja językowa: lektor, Kategoria wiekowa: 4+

ZAPRASZAMY!!!

Data wydarzenia 11-27-2020
Data wydarzenia 11-27-2020
Ilość miejsc Nielimitowany

Korepetycje z komunikacji wizualnej. Portfolio

Korepetycje z komunikacji wizualnej. Portfolio
Korepetycje z komunikacji wizualnej, to cykl spotkań wykładowych dla uczniów licealnych, studentów i dorosłych pragnących poznać podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem. W trakcie naszych 6 spotkań podzielonych na 3 bloki tematyczne poznamy:
W bloku 1: historię projektowania (zarówno wzornictwa przemysłowego, jak i projektowania graficznego), zapoznamy się z teoretycznymi zagadnieniami z dziedziny percepcji, komunikacji i teorii koloru. Odniesiemy się do związków między sztuką i projektowanie oraz, nowymi mediami.
Termin spotkań on-line: 9 i 13 listopada, godzina 17.00
W bloku 2: podstawy programów Gimp i Canva, nauczymy się jak obrabiać zdjęcia i poznamy podstawy projektowania.
Termin spotkań on-line 16 i 20 listopada, godzina 17.00
W bloku 3: porozmawiamy o siatkach, typach publikacji, teorii projektowania, zbierzemy wiedzę i nabyte umiejętności, aby wspólnie spróbować zaprojektować portfolio. Ponadto porozmawiamy o praktycznych kwestiach związanych z zawodem grafika, jak szukać pracy, jak pracować zdalnie, jak łączyć pracę artystyczną i projektową, jak radzić sobie w świecie sztuki, oraz jak poradzić sobie na studiach artystycznych.
Termin spotkań on-line 23 i 27 listopada, godzina 17.00
Prowadzenie: Witold Dąbrowski - projektant graficzny, ilustrator, malarz i artysta wizualny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Warsztaty odbędą się na platformie zoom, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na III blok zajęć.

Data wydarzenia 11-27-2020 5:00 pm
Data wydarzenia 11-27-2020 6:00 pm
Ilość miejsc Nielimitowany

Klub edukacyjny dla dzieci

Klub edukacyjny dla dzieci

W Himalaje!

30 listopada o godzinie 17.00 zapraszamy młodych czytelników na zajęcia online w ramach klubu edukacyjnego.

Podczas listopadowych zajęć wybierzemy się w najwyższe góry świata - Himalaje. Ten osławiony łańcuch górski to nie tylko ogromne ośnieżone szczyty. Przyjrzymy się bogactwu flory, fauny oraz kulturze zamieszkujących te góry ludzi. Obejrzymy także zdjęcia oraz posłuchamy relacji z pewnej wyprawy. Motywem przewodnim zajęć będzie książka: „W góry” Piotra Karskiego. Ta księga to ponad 200 stron i ponad 100 górskich tematów, górskich ciekawostek i  zagadek.

Klub edukacyjny, to comiesięczne aktywne warsztaty, dotyczące różnych dziedzin nauki. Podczas warsztatów czytamy, oglądamy filmy popularnonaukowe, eksplorujemy, eksperymentujemy, robimy burze mózgów i wpadamy na szalone pomysły. Wiemy przecież, że nauka nie jest nudna, a najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy jest zabawa!

Klub edukacyjny przeznaczony jest dla każdego ciekawego świata dziecka między 6 a 12 rokiem życia. Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez kalendarz wydarzeń ruszają 23 listopada. Liczba miesjc ograniczona. Zajęcia realizowane za pomocą platformy Zoom. Po zapisie wszyscy uczestnicy otrzymają e-mailem link do zajęć.

Data wydarzenia 11-30-2020 5:00 pm
Data wydarzenia 11-30-2020 6:00 pm
Data rozpoczęcia rejestracji 11-23-2020 8:00 am
Ilość miejsc 7
Zarejestrowanych 7
Dostępne miejsca 0

Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie

Spotkanie online z Anną Czerwińską – Rydel

Spotkanie online z Anną Czerwińską – Rydel

Spotkanie online z Anną Czerwińską – Rydel – autorką książek dla dzieci i młodzieży, Kawalerem Orderu Uśmiechu. Podczas spotkania autorka przybliży dzieciom historie życia i twórczości wybitnych Polaków, które opisuje w swoich książkach.

Zgłoszenia od grup szkolnych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Klasy III-IV). Spotkanie realizowane za pośrednictwem platformy zoom, do której link uczestnicy dostaną po dokonaniu zapisu.

Data wydarzenia 12-03-2020 11:00 am
Data wydarzenia 12-03-2020 12:00 pm
Ilość miejsc Nielimitowany

"Szybcy i śnieżni" - dostęp do projekcji online dla czytelników biblioteki

??? Ponieważ już od dłuższego czasu nie możemy spotkać się na "Filmowym piątku na Tynieckiej", dlatego przygotowaliśmy coś wyjątkowego! Filmowy piątek przenosi się do waszych domów. Czas nadrobić zaległości! Wybrane filmy prezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Kino dzieci będzie można bezpłatnie obejrzeć w warunkach domowych.

Seanse zaplanowaliśmy na 13, 27 listopada i 4 grudnia!

Będziemy mieć do przekazania czytelnikom link z kodem dostępu, który pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online. ???

4 grudnia zapraszamy na seans filmu „Szybcy i śnieżni” (kat. wiek. 6+). Data rozpoczęcia rejestracji: 30 listopada, zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w wiadomości prosimy o podanie numeru karty bibliotecznej. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

O filmie:

Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji?

Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu. Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem!

Błyskotliwa animacja udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

Reżyseria: Benoît Godbout, Kraj i rok produkcji: 2018, Czas trwania: 89 min, Wersja językowa: dubbing, Kategoria wiekowa: 6+

ZAPRASZAMY!!!

Data wydarzenia 12-04-2020
Data wydarzenia 12-04-2020
Ilość miejsc Nielimitowany

Spotkanie online z Niną Lussa

Spotkanie online z Niną Lussa

Spotkanie online z Niną Lussa wokół serii książek o Stelli, będących debiutem literackim autorki – „Stella, Pikuś i skarby” oraz „Stella, Pikuś i radość”. Główna bohaterka poszukuje odpowiedzi na pytanie, co jest w życiu najważniejsze.

Zgłoszenia od grup szkolnych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69. (Grupy przedszkolne, klasa I). Spotkanie realizowane za pośrednictwem platformy zoom, do której link uczestnicy dostaną po dokonaniu zapisu.

Data wydarzenia 12-07-2020 10:00 am
Data wydarzenia 12-07-2020 11:00 am
Ilość miejsc Nielimitowany