grynocwozekantykwariat

Wolontariat w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży tworzą osoby w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami, przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych, średnich i studenci. Ochotniczki i ochotników zapraszamy do działań promujących czytelnictwo oraz do tworzenia z nami przestrzeni biblioteki.

Uwaga!
Następny nabór wolontariuszy - LUTY 2023. Zainteresowanych współpracą od lutego prosimy o przesłanie wypełnionego kwestionariusza na adres koordynatorki wolontariatu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Pobierz kwestionariusz


DZIAŁANIA i PROJEKTY

 

Wolontariat w Multimedialnej Bibliotece dla dzieci i Młodzieży działa od maja 2020 roku. W zbudowaniu nowoczesnego wolontariatu pomógł nam udział w dwuletnim kursie dla koordynatorów, prowadzonym przez Centrum Komunikacji Społecznej i Fundację Civis Polonus.

Nasze działania zostały docenione przez Centrum Wolontariatu w Warszawie. W 2020 roku zdobyliśmy III miejsce, a 2022 roku II miejsce w kwartalnych konkursach "Pokaż się z dobrej strony" za ofertę wolontariatu opublikowaną na portalu „Ochotników Warszawskich”. W 2022 roku kapituła konkursu przyznała nam także wyróżnienie w rocznym finale.