Warsztaty z Natalią Uryniuk „Skok przez Bałtyk. Podróż w głąb morza”

Co warto wiedzieć o Bałtyku? Jak wygląda nadbałtycka fauna i flora? Czy omułka, tasza, wodozytka bałtycka żyją pod wodą czy na wodzie? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać z Natalią Uryniuk - ilustratorką książki "Skok przez Bałtyk". Wspólną podróż w głebiny Bałtyku zakończymy ozdabianiem drewnianych zwierzątek ze sklejki z bałtyckimi zwierzakami.

"Skok przez Bałtyk" / Autor: Monika Milewska / Ilustracje: Natalia Uryniuk / Wydawnictwo Widnokrąg /

Kiedy: 6 kwietnia, godz. 11:00-12:30

Dla kogo: dzieci w wieku 6-11 lat

Zapisy ruszają 27 marca o godz. 10.00: www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń) | e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | tel. 22 646 46 49 (zapis dotyczy dzieci, opiekunowie nie zapisują się, są obecni na sali podczas spotkania).

NATALIA URYNIUK - doktora sztuki, zajmuje się grafiką i malarstwem, ilustruje książki, projektuje ubrania. Autorka projektu artystyczno-edukacyjnego w 9 językach Balticarium.com na temat zwierząt Morza Bałtyckiego, który otrzymał wyróżnienie w konkursie Kampania Społeczna Roku, patronat honorowy Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Artystka otrzymała nagrodę m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium „Młoda Polska”. Studiowała także w Portugalii jako stypendystka Escola Superior Artística w Porto. Jej prace są pokazywane na licznych wystawach, między innymi w galeriach w Singapurze, Kairze, Berlinie, Hong Kongu, Porto, Pekinie oraz licznych miastach w Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje indywidualna wystawa w prestiżowej Galerii Kordegarda w Warszawie. Autorka ilustracji do książek dla dzieci: „Zabaw się w Gdańsku”, „Na Tropach Kaszub”, „Ping i Pong”, „Balticarium – bałtycki zeszyt ćwiczeń”, „Balticarium – morskie zabawy”, „Balticarium”, „Skok przez Bałtyk” oraz „Dziewiąta planeta”. Prywatnie Natalia jest mamą Mikołaja - małego cukiernika i ogrodnika. Jej celem jest rozbudzenie w dzieciach ciekawości świata i chęci niesienia pomocy innym.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 06-04-2024 11:00
Data zakończenia 06-04-2024 12:30
Rejestracja od dnia 27-03-2024 10:00
Liczba miejsc 20
Zarejestrowanych 20
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.