stol
 
Stół z pomysłowymi nogami”, to koncepcja mobilnego stołu makerspace z zasilaniem elektrycznym, szerokim (odchylanym) blatem, kółkami i przede wszystkim licznymi półkami, które mieszczą w sobie wyposażenie mobilnej pracowni. Szeroki (składany) blat umożliwia wspólną pracę młodym twórcom, a  funkcjonalne szuflady ułatwiają dostęp do sprzętu.
 
Wielki blat stołu pozwala na wydzielenie stanowisk pracy dla sześciorga dzieci. Jest on wyposażony w gniazda elektryczne i po podłączeniu prądu można z nich zasilać niezbędne do zajęć urządzenia elektroniczne takie, jak drukarki, komputery, tablety itp. Zaletą stołu jest jego mobilność. Dzięki czterem kołom jezdnym można go dowolnie przemieszczać nie tylko w pomieszczeniach biblioteki ale również poza nią. Daje to możliwość organizacji zajęć w plenerze np. w naszym ogrodzie, pobliskim parku albo przedszkolnym ogródku.
 
Ukryte pod blatem półki i przegródki, pozwalają na wypełnienie ich potrzebnymi do zajęć materiałami i pudełkami z klockami oraz umożliwiają transport stołków, na których będą siedzieć uczestnicy zajęć. Na czas przejazdu, blat może zostać złożony, dzięki czemu zmniejsza się szerokość stołu, co stwarza możliwość przejazdu przez węższe korytarze czy otwory drzwiowe.
 
Stół jest pomocny przy prowadzeniu zajęć dla dzieci. Budujemy modele z klocków Lego i K”Nex, poznajemy druk 3D... „Stół z pomysłowymi nogami” jest przeciwieństwem „Stołu z powyłamywanymi nogami”, czyli zepsutego, z którego nic nie da się zrobić. „Stół z pomysłowymi nogami” zachęca do działania! 
 
Stół sfinansowano w ramach projektu „Kluby kreatywności w bibliotekach - druga edycja", będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2019-2020 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
 
W 2021 roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w wydarzeniu online "Przyszłość w naszych rękach. Twórcze przestrzenie w bibliotekach". Zapraszamy do obejrzenia nagrania, w którym dzielimy się swoim doświadczeniem - YouTube