„Wyprawa po Czerwoną Wodę”

(- opowieść na podstawie tradycyjnych motywów baśniowych)


Dobry król zapadł na tajemniczą chorobę. Kto odważy się wyruszyć w niebezpieczną wyprawę, by zdobyć dla niego lekarstwo?
Czy dziewczyna w dziurawym płaszczu i jegomość w ubłoconych spodniach to dobre towarzystwo dla księcia?
No i kto tak strasznie siorbie?

Dowiecie się tego po wysłuchaniu baśni „Wyprawa po Czerwoną Wodę”.
Betula (Katarzyna Płocińska) zabierze nas w świat baśni malowany słowami i dźwiękami.
W opowieści pojawią się: trudne zadanie, podróż dziwnym pojazdem i przeszkody do pokonania.
Spotkamy wiele postaci o bardzo dziwnych cechach, umiejętnościach i zainteresowaniach.

Przeżywanie przygód wraz z bohaterami tej opowieści pozwoli słuchaczom odświeżyć w sobie refleksję nad takimi wartościami jak przyjaźń, otwartość i współpraca.
Opowiadaniu towarzyszyć będą dźwięki wykonywane na ciekawych instrumentach oraz różne aktywności, do których zaprosimy zarówno małych jak i i dużych słuchaczy.

O prowadzącej:

Katarzyna Płocińska (Betula) – opowiadaczka, animatorka, edukatorka, instruktorka zajęć dla dzieci.
Ukończyła Wydział Pedagogiczny UW (specjalizację: animacja społeczno- kulturalna) i podyplomowe studia na ChAT w zakresie Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Jako Betula czaruje słowem i gestem opowiadając baśnie. Ilustruje opowieści dźwiękami ciekawych instrumentów, których kolekcję sukcesywnie powiększa. Współpracuje m.in. z Karawaną Opowieści, Grupą 501, BabaBayą oraz innymi opowiadaczami. Można ją było usłyszeć m. in na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie, Festiwalu Opowiadaczy w Radomiu, czy Festiwalu Pozytywka w Bydgoszczy. Wielbicielka oberka i muzyki tradycyjnej, miłośniczka natury, nordic walking i tańca improwizowanego, kolekcjonerka instrumentów muzycznych. Uwielbia fotografować świat z nieoczywistych punktów widzenia.


Kiedy: 21 czerwca, godzina 17:00  

Dla dzieci w wieku 4-11 lat

Zapisy online kalendarz wydarzeń (klik tutaj) / e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / tel. 22 646 46 49

Zapis grupowy: opiekun + dziecko/dzieci

Koszt: bezpłatnieWydarzenie realizowane jest w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 "Cały Mokotów- zakup książek, audiobooków i gier dla Bibliotek publicznych Mokotowa + teatrzyki w wybranych bibliotekach".

 

_______________________________________________________________________________________________________