Plakat promujący e-booki. Na górze tekst: "WARTO e-CZYTAĆ bogata oferta e-booków". Na środku ustawiony jest czytnik książek elektronicznych, w tle widać regały z książkami. Na dole logotypy: Multimedialnej Biblioteki, Urzędu Dzielnicy Mokotów, Syrenki Zakochaj się na Mokotowie.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI ma w swoich zbiorach  2500 tytułów książek elektronicznych. W bogatej kolekcji książek znajdują się publikacje dla każdej grupy odbiorców: literatura obyczajowa, literatura faktu, reportaż, fantastyka, biografie, wspomnienia, sensacja... W latach 2021-2022 zakup części zbiorów dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 (Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków). 

Aby zacząć czytać książki elektroniczne wystarczy zalogować się na swoje konto czytelnika na stronie www.bpmokotow.waw.pl  zaakceptować warunki regulaminu i pobrać plik (ePUB, MOBI). 

E-booki można pobrać na urządzenie przenośne (tablety, e-czytniki, smartfony), laptop bądź komputer stacjonarny. 

 

Ebooki dostępne są w dwóch formatach:
- Ebook EPUB jest uznawany za najlepszy format na e-czytniki. Tekst można wygodnie dostosować do wielkości ekranu, swobodnie powiększać i pomniejszać czcionkę. Książkę w formacie EPUB można czytać na e-czytniku oraz, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, na tablecie, smartfonie lub komputerze.
- Ebook MOBI jest formatem obsługiwanym przez czytniki Kindle.

 

Aby w pełni korzystać z możliwości wypożyczania e-booków przez katalog on-line korzystne jest aktywowanie powiadomień sms oraz wpisanie adresu e-mail. W przypadku braku możliwości pobrania e-booka prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 22 646 46 49.

Zobacz katalog książek elektronicznych 

Zobacz regulamin wypożyczenia ebooków

Zobacz jak zalogować się na konto czytelnika

Zobacz instrukcję wypożyczania e-booków