„Labirynt Verne’a, czyli drugie życie kapitana Nemo"

Czy wiecie, że w książkach Juliusza Verne’a mogły zostać ulokowane polskie wątki? Adam Węgłowski przedstawia hipotezę, według której pierwowzorem bohatera powieści, słynnego kapitana Nemo, miał być Polak! Autor analizuje m. in. dzieła Juliusza Verne’a i jego korespondencję z wydawcą. Swoje przemyślenia zbiera w książce „Labirynt Verne’a, czyli drugie życie kapitana Nemo".

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Węgłowskim, podczas którego będzie można również zagrać z autorem w wyjątkową grę.

Juliusz Verne ukrył pierwowzór kapitana Nemo. My go odnajdziemy. Po drodze kilka razy się potkniemy, ale pójdziemy dalej. Będziemy czasem błądzić, jak to w labiryncie, ale w końcu wpadniemy na dobry trop. To będzie wędrówka pełna nieoczekiwanych zwrotów i zmian tempa. Kto nam pomoże? Tego dowiecie się z gry.

Wstęp wolny. Wydarzenie adresowane jest do młodzieży powyżej 16 roku życia, dorosłych.  
Zapisy: on-line na stronie www.mbddim.pl / tel.: 22 646 46 49 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / na miejscu w Bibliotece.

Organizator - Instytut Polonika
Współorganizator - Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA powstał 18 grudnia 2017 roku jako wyspecjalizowana państwowa instytucja kultury, której organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytut prowadzi projekty o charakterze konserwatorskim, naukowo-badawczym, edukacyjnym i popularyzatorskim.

Adam Węgłowski - dziennikarz i autor książek. Był redaktorem naczelnym magazynu „Focus Historia”, zajmował się m.in. historycznymi śledztwami. Publikował artykuły m.in. w „Przekroju”, „Ciekawostkach historycznych” i „Tygodniku Powszechnym”. Autor kryminałów retro, powieści z dreszczykiem i książek popularyzujących historię.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 19-11-2022 11:00
Liczba miejsc 20
Zarejestrowanych 1
Dostępne miejsca 19
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie