Spotkanie autorskie z Martą Guzowską

Spotkanie autorskie z Martą Guzowską

W tajemniczych okolicznościach ginie rękopis wielkiego kompozytora, a konserwatorka stwierdza, że list wykradł ... duch Chopina! To właśnie od wycieczki po dworku rodziny Chopinów rozpoczyna się akcja książki "Detektywi z Tajemniczej 5". Bohaterowie mają nie lada wyzwanie z rozwiązaniem zagadki ze zniknięciem manuskryptu.

Jeśli lubicie opowieści z dreszczykiem, to koniecznie sięgnijcie do książki i spotkajcie się z autorką serii - Martą Guzowską. Zapraszamy do udziału w spotkaniu on-line 14 lipca, o godzinie 11.00.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, do której uczestnicy dostaną link z hasłem dostępu.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data wydarzenia 07-14-2020 11:00 am
Data wydarzenia 07-14-2020 12:30 pm
Ilość miejsc Nielimitowany

Druk 3D - warsztaty dla klasy szkolnej

Druk 3D - warsztaty dla klasy szkolnej

„Druk 3D. Projektowanie 3D”, to warsztaty realizowane przez Multimedialną Bibliotekę w sali komputerowej szkoły uczestniczącej w akcji „Lato w mieście”.

Program:

Podczas zajęć poznamy zastosowanie technologii cyfrowej i druku 3D w wielu dziedzinach, począwszy od twórczości artystycznej, przez wyrób części zamiennych, aż po wydruki hobbystyczne. Zajmiemy się projektowaniem obiektów przestrzennych w programie Thinkercad i pod okiem instruktorów rozpoczniemy przygodę z trójwymiarem. Poznamy drogę tworzenia projektu: od pomysłu, po realizację, a gotowe modele  urzeczywistnimy w postaci wydruku. Uczniowie zaprojektują w programie Thinkercad modele nasadek do ołówków. Ich prace zostaną wydrukowane i dostarczone do szkoły do 22 lipca.

Wymagania techniczne:

Bibliotekarze (2 osoby), na dzień przed realizacją warsztatów zainstalują w klasie szkolnej rzutnik, laptop, projektor i kamerę internetową, która umożliwi kontakt grupy z prowadzącymi spotkanie. Uczniowie pracują w szkolnej sali komputerowej – jedno dziecko przy jednym komputerze. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Chrome.

Prośba do koordynatora akcji o podłączenie urządzeń (laptop, rzutnik, kamera) w dniu realizacji warsztatów i połączenia się z prowadzącymi z biblioteki za pośrednictwem platformy zoom i witryny Tinkercad (Prosimy o podanie adresu mailowego, na który prześlemy link z hasłem dostępu do platform).

Wielkość grupy: max. 12 osób (wytyczne MEN, GIS, MZ)

Wiek uczestników: 8+ (wymagana umiejętność korzystania z myszki komputerowej)

Data wydarzenia 07-15-2020 11:00 am
Data wydarzenia 07-17-2020 12:30 pm
Ilość miejsc Nielimitowany

Gimp. Kurs podstaw grafiki dla młodzieży

Gimp. Kurs podstaw grafiki dla młodzieży
W lipcu rozpoczynamy wakacyjną edycję kursu on-line "Gimp dla początkujących". Jeśli jesteście ciekawi, jak wykorzystać możliwości tkwiące w darmowym programie Gimp, to zapraszamy na nasz nowy kurs on-line. Podczas zajęć poznamy między innymi narzędzia związane z obróbką zdjęć, retuszem portretów, fotomontażem, a także przygotowywaniem szablonów, znaków wodnych, prostych giphów czy postów z tekstem na portale społecznościowe.
Ponadto kursanci zdobędą wiedzę dotyczącą przydatnych i kreatywnych efektów, najbardziej popularnych w mediach formatów postów i grafik, oraz zasad związanych z umieszczaniem treści graficznych w Internecie.
Swoim doświadczeniem w pracy z programem Gimp oraz projektowaniem graficznym i obróbką zdjęć podzieli się i warsztaty poprowadzi Witold Dąbrowski - projektant graficzny, ilustrator, malarz i artysta wizualny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Proponujemy blok zajęć od poniedziałku do poniedziałku, po dwie godziny dziennie, czyli od 20 do 27  lipca, łącznie 12 godzin warsztatów. Początek spotkania godzina 17.00.

Warsztaty odbędą się na platformie internetowej, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na zajęcia.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy online przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz)

 
Data wydarzenia 07-20-2020 5:00 pm
Data wydarzenia 07-20-2020 7:00 pm
Data rozpoczęcia rejestracji 06-30-2020 3:30 pm
Ilość miejsc 6
Zarejestrowanych 6
Dostępne miejsca 0

Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie

Druk 3D - projektowanie dla początkujących

Druk 3D - projektowanie dla początkujących

Zapraszamy dzieci powyżej 8 roku życia do udziału w warsztatach on-line "Druk 3D - projektowanie dla początkujących". Podczas zajęć poznamy zastosowanie technologii cyfrowej i druku 3D w wielu dziedzinach, począwszy od twórczości artystycznej, przez wyrób części zamiennych, aż po wydruki hobbystyczne. Zajmiemy się projektowaniem obiektów przestrzennych w programie Thinkercad i pod okiem instruktorów, w warunkach domowych rozpoczniemy przygodę z trójwymiarem. Poznamy drogę tworzenia projektu: od pomysłu, po realizację, a gotowe modele  urzeczywistnimy w postaci wydruku. Prace będą do odbioru w bibliotece, lub zostaną przesłane pocztą.

Wymagania sprzętowe: komputer z dostępem do Internetu, kamerka i mikrofon.

 Początek zajęć 22 lipca, godzina 11.00.

Warsztaty odbędą się na platformie internetowej, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na zajęcia.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy online przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz)

Data wydarzenia 07-22-2020 11:00 am
Data wydarzenia 07-22-2020 12:30 pm
Data rozpoczęcia rejestracji 07-13-2020 8:00 am
Ilość miejsc 8
Zarejestrowanych 0
Dostępne miejsca 8

Mapy i odkrywanie świata. Klub edukacyjny

Mapy i odkrywanie świata. Klub edukacyjny

Klub edukacyjny wraca na wakacje w formie zajęć online! Tym razem na zajęciach będziemy podróżować w wyobraźni i palcem po mapie.

Dowiemy się jak odkrywać nasz świat za pomocą atlasów, czy globusa. Odwiedzimy najbardziej niezwykłe zakątki naszego globu za pomocą powszechnych narzędzi w Internecie takich jak Google Earth czy Street View.  Obejrzymy też transmisję  z międzynarodowej stacji kosmicznej, aby dowiedzieć się jak naszą ziemię widzą kosmonauci. Motywem przewodnim zajęć będą dwie książki: „Mapy” (Aleksandra i Daniel Mizielińscy), „Dokąd iść? Mapy mówią do nas” (Kim Heekyoung)

Klub edukacyjny to aktywne warsztaty, podczas których poznajemy książki popularnonaukowe adresowane do dzieci. Każde spotkanie dotyczy innej dziedziny wiedzy. Podczas warsztatów wszystkie chwyty dozwolone: czytamy, bawimy się, eksplorujemy, eksperymentujemy,  robimy burze mózgów, oglądamy filmy i wpadamy na szalone pomysły. Wiemy przecież, że nauka nie jest nudna, a najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy jest zabawa!

Zajęcia dla dzieci w wieku 6- 10 lat.

Początek spotkania 27 lipca, godzina 11.00.

Warsztaty odbędą się na platformie internetowej, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na zajęcia.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy online przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz)

Data wydarzenia 07-27-2020 11:00 am
Data wydarzenia 07-27-2020 12:00 pm
Data rozpoczęcia rejestracji 07-20-2020
Ilość miejsc 10
Zarejestrowanych 0
Dostępne miejsca 10