Kalendarz wydarzeń

poniedziałek. 09 sierpień, 2021 - niedziela. 15 sierpień, 2021
Tydzień 32
poniedziałek. 09 sierpień, 2021
11:00

HAFT - warsztaty haftu krzyżykowego

Zapraszamy na 5-dniowe wakacyjne warsztaty sztuki haftu krzyżykowego.

Forma zajęć

Zajęcia odbywają się w grupie sześcioosobowej. Każdy uczestnik otrzymuje swój tamborek z płótnem, jak również zestaw materiałów: kolorową mulinę, igły, nożyczki. Zajęcia trwają przez 5 kolejnych dni po 1,5 godziny.

Scenariusz zajęć

Tworzenie haftu poprzedzone zostanie instruktażem. Każdy z uczestników otrzyma prosty projekt z elementami roślinnymi, który łatwo będzie zrealizować. Wyhaftowaną pracę można będzie zabrać do domu.

Wiek uczestników: młodzież (10+), dorośli

Prosimy o przestrzeganie kryterium wiekowego przy zapisie na zajęcia.

piątek. 13 sierpień, 2021
00:00

WYSTAWA-ZABAWA

Zapraszamy wszystkich czytelników literatury dla dzieci na wystawę prezentującą najpopularniejsze serie i najbardziej lubianych bohaterów z Zakamarkowych książek. Wystawa jest jednocześnie zabawą – każda z 15 plansz zawiera pytanie o przedstawione na niej postaci. Dla tych, którzy odpowiedzą na najwięcej pytań, przewidujemy książkowe upominki. Laureatów poznamy 9 września.

Przyjdźcie, obejrzyjcie i sprawdźcie, ile pamiętacie z przeczytanych książek! A może będzie to podpowiedź, co w najbliższym czasie wypożyczyć z biblioteki?

Miejsce: Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży XXXI, sala pomarańczowa

Współorganizator: Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki od prawie 14 lat wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Ofertę uzupełniają starannie dobrane tytuły francuskie. Wiele Zakamarkowych publikacji to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, jest też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Najbardziej popularne serie to książki o Lassem i Mai, Piaskowym Wilku, Mamie Mu czy Albercie Albertsonie.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 8 września. Wstęp wolny, zapraszamy!

17:00

KINO - wakacyjne seanse filmowe

Przenieś się do legendarnych czasów króla Artura, czarodziejów, rycerzy, smoków i… mówiącego doga niemieckiego! Czarownica próbuje przejąć władzę w Camelocie. Król Artur, żeby zachować tron, potrzebuje pomocy naszych ulubionych detektywów, ale czy ich odważne starania nie pogorszą przypadkiem sprawy?

Kino familijne, Warner Bros. 2021, czas 73 min., kat. wiek. 7+

Szczegółowe informacje o seansie (tytuł filmu) dostępne są w zakładce Repertuar (link otwiera się w nowym oknie).

Wstęp wolny, rezerwacja dotyczy dzieci i dorosłych, prosimy o podanie pełnych i aktualnych danych w formularzu rejestracji on-line.

Przed przyjściem do kina prosimy o zapoznanie się z Procedurami przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w „Kinie na Tynieckiej” (link otwiera się w nowym oknie).

sobota. 14 sierpień, 2021
11:00

Na-dęte melodie. Koncert dla dzieci

Portret mężczyzny z założonymi rękoma
Serdecznie zapraszamy, dzieci i osoby dorosłe, do wzięcia udziału w koncercie familijnym „Na-dęte melodie”. Podczas występu opowiemy o budowie i historii instrumentów dętych blaszanych oraz drewnianych. Nie zabraknie także muzycznych podróży, humoru i dobrej zabawy!

Wykonawcy:
Warsaw Wind Orchestra
Kim Daehwan – dyrygent. Laureat I nagrody na międzynarodowym konkursie dyrygenckim Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2019
Dariusz Borkowski-Thieu – prowadzenie koncertu

Program:
Ludwig van Beethoven – Oktet Es-dur na instrumenty dęte op.103
Scott Joplin – Ragtime Serenade (opr. Robert Patterson)
oraz dźwiękowe zagadki i niespodzianki

 

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc on-line. Rezerwacja dotyczy dzieci i rodziców.

Informacje o artystach:
Warsaw Wind Orchestra
Orkiestra powstała w roku 2017. W zespole występują studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz uczniowie warszawskich szkół muzycznych II stopnia. Orkiestra ma swoim repertuarze tradycyjne marsze amerykańskie, ale także przeboje muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Dariusz Borkowski-Thieu.

Kim Daehwan
Studiował kompozycję klasyczną w Koreańskim Liceum Artystycznym. Podczas nauki odbył dwuletni kurs dyrygentury, co pozwoliło mu aplikować na Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2019 roku otrzymał pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie dla dyrygentów orkiestr dętych Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition. W 2021 ukończył studia licencjackie na Wydziale Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Szymona Kawalli. W ramach praktyk studenckich współpracował z Polską Orkiestrą Radiową.

 

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.