Na-dęte melodie. Koncert dla dzieci

Portret mężczyzny z założonymi rękoma
Serdecznie zapraszamy, dzieci i osoby dorosłe, do wzięcia udziału w koncercie familijnym „Na-dęte melodie”. Podczas występu opowiemy o budowie i historii instrumentów dętych blaszanych oraz drewnianych. Nie zabraknie także muzycznych podróży, humoru i dobrej zabawy!

Wykonawcy:
Warsaw Wind Orchestra
Kim Daehwan – dyrygent. Laureat I nagrody na międzynarodowym konkursie dyrygenckim Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2019
Dariusz Borkowski-Thieu – prowadzenie koncertu

Program:
Ludwig van Beethoven – Oktet Es-dur na instrumenty dęte op.103
Scott Joplin – Ragtime Serenade (opr. Robert Patterson)
oraz dźwiękowe zagadki i niespodzianki

 

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc on-line. Rezerwacja dotyczy dzieci i rodziców.

Informacje o artystach:
Warsaw Wind Orchestra
Orkiestra powstała w roku 2017. W zespole występują studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz uczniowie warszawskich szkół muzycznych II stopnia. Orkiestra ma swoim repertuarze tradycyjne marsze amerykańskie, ale także przeboje muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Dariusz Borkowski-Thieu.

Kim Daehwan
Studiował kompozycję klasyczną w Koreańskim Liceum Artystycznym. Podczas nauki odbył dwuletni kurs dyrygentury, co pozwoliło mu aplikować na Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2019 roku otrzymał pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie dla dyrygentów orkiestr dętych Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition. W 2021 ukończył studia licencjackie na Wydziale Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Szymona Kawalli. W ramach praktyk studenckich współpracował z Polską Orkiestrą Radiową.

 

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 14-08-2021 11:00
Data zakończenia 14-08-2021 12:00
Liczba miejsc 45
Zarejestrowanych 45
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.