Kalendarz wydarzeń

poniedziałek. 08 marzec, 2021 - niedziela. 14 marzec, 2021
Tydzień 10
poniedziałek. 08 marzec, 2021
17:00

Gimp dla początkujących

W marcu rozpoczynamy kolejną edycję kursu online "Gimp dla początkujących".

Jeśli jesteście ciekawi, jak wykorzystać możliwości tkwiące w darmowym programie Gimp, to zapraszamy na nasz kurs online. Podczas zajęć poznamy między innymi narzędzia związane z podstawową i zaawansowaną obróbką zdjęć, retuszem portretów, fotomontażem, a także obsługą warstw i masek. Ponadto zajmiemy się tworzeniem znaków wodnych, prostych giphów i porysujemy w programie za pomocą warstw, masek i efektów. Kursanci zdobędą także wiedzę dotyczącą przydatnych i kreatywnych efektów, najbardziej popularnych w mediach formatów postów i grafik, oraz zasad związanych z umieszczaniem treści graficznych w Internecie. Swoim doświadczeniem w pracy z programem Gimp oraz projektowaniem graficznym i obróbką zdjęć podzieli się i warsztaty poprowadzi Witold Dąbrowski - projektant graficzny, ilustrator, malarz i artysta wizualny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Terminy spotkań on-line:

8 marca, godz. 17.00 - 19.00,

11 marca, godz. 17.00 - 19.00,

12 marca, godz. 17.00 - 19.00,

15 marca, godz. 17.00 - 19.00,

18 marca, godz. 17.00 - 19.00,

19 marca, godz. 17.00 - 19.00.

Zapraszamy młodzież i dorosłych, zajęcia odbędą się na platformie zoom, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie biblioteki w kalendarzu wydarzeń.

Zapisy prowadzone są na cały cykl zajęć. 

czwartek. 11 marzec, 2021
17:00

Pokaz filmu dla dzieci

Dwaj nastoletni bracia elfy stają nieoczekiwanie przed szansą spędzenia jednego dnia z nieżyjącym już ojcem. Tak zaczyna się ich niezwykła podróż. Jak podczas każdej przyzwoitej wyprawy nie obejdzie się bez magicznych zaklęć, zaszyfrowanych map, niemożliwych do pokonania przeszkód i niewyobrażalnych odkryć.

produkcja 2020, kat. wiek. 6+, czas 102 min.

Szczegółowe informacje o seanse (tytuł filmu) dostępne są w zakładce Repertuar

Wstęp wolny, rezerwacja dotyczy dzieci i dorosłych, prosimy o podanie pełnych i aktualnych danych w formularzu rejestracji on-line.

Przed przyjściem do kina prosimy o zapoznanie się z Procedurami przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w „Kinie na Tynieckiej”

sobota. 13 marzec, 2021
11:00

"Filonek Bezogonek" - projekcja filmu

W związku z sytuacją epidemiczną i zamknięciem kin od 15 marca podjęliśmy decyzję o tym, że już najbliższy seans 13 marca odbędzie się w sieci. Do osób, które zapisały się na seans stacjonarny wysyłamy link umożliwiający dostęp on-line.
Osoby, które nie zapisały się na seans zapraszamy do kontaktu! Aby odebrać darmowy kod do projekcji online i obejrzeć film wystarczy wysłać do nas maila, podając w tytule wiadomości hasło: BUDŻET OBYWATELSKI.
Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Już w najbliższą sobotę 13 marca, o godz. 11.00 zapraszamy na projekcję klasycznej szwedzkiej animacji na podstawie bestsellerowej książki Gösta Knutssona.

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu?

"Filonek Bezogonek" to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Film docenią także miłośnicy musicali. Animację przeplatają pełne ciepła muzyczne fragmenty w wykonaniu kocich bohaterów.

Postać Filonka stworzył szwedzki radiowiec i autor książek dla dzieci Gösta Knutsson. Na początku powstała audycja radiowa na temat uroczego kotka bez ogonka, który przeżywa barwne przygody w Uppsali. Rok później, w 1939 roku, wydano pierwszą książkę z serii o Filonku Bezogonku, która szybko zdobyła popularność czytelników na całym świecie. W Uppsali został nawet wytyczony dziecięcy szlak wycieczkowy śladami Filonka i jego przyjaciół. Jego centralne miejsce to małe zaułki wokół głównego gmachu uniwersyteckiej biblioteki. W Polsce książki o przygodach Filonka wydaje od lat 60. Wydawnictwo "Nasza Księgarnia" i cieszą się one zainteresowaniem młodych czytelników również dziś.

Reżyseria: Christian Ryltenius, Kraj i rok produkcji: Szwecja 2020, Czas trwania: 67 min., Kategoria wiekowa: 4+

Liczba miejsc ograniczona, zapisy online.

Rezerwacja dotyczy dzieci i dorosłych, prosimy o podanie pełnych i aktualnych danych w formularzu rejestracji on-line.

Przed przyjściem do kina prosimy o zapoznanie się z Procedurami przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w „Kinie na Tynieckiej”

Seans finansowany jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu: "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów".