"Filonek Bezogonek" - projekcja filmu

W związku z sytuacją epidemiczną i zamknięciem kin od 15 marca podjęliśmy decyzję o tym, że już najbliższy seans 13 marca odbędzie się w sieci. Do osób, które zapisały się na seans stacjonarny wysyłamy link umożliwiający dostęp on-line.
Osoby, które nie zapisały się na seans zapraszamy do kontaktu! Aby odebrać darmowy kod do projekcji online i obejrzeć film wystarczy wysłać do nas maila, podając w tytule wiadomości hasło: BUDŻET OBYWATELSKI.
Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Już w najbliższą sobotę 13 marca, o godz. 11.00 zapraszamy na projekcję klasycznej szwedzkiej animacji na podstawie bestsellerowej książki Gösta Knutssona.

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu?

"Filonek Bezogonek" to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Film docenią także miłośnicy musicali. Animację przeplatają pełne ciepła muzyczne fragmenty w wykonaniu kocich bohaterów.

Postać Filonka stworzył szwedzki radiowiec i autor książek dla dzieci Gösta Knutsson. Na początku powstała audycja radiowa na temat uroczego kotka bez ogonka, który przeżywa barwne przygody w Uppsali. Rok później, w 1939 roku, wydano pierwszą książkę z serii o Filonku Bezogonku, która szybko zdobyła popularność czytelników na całym świecie. W Uppsali został nawet wytyczony dziecięcy szlak wycieczkowy śladami Filonka i jego przyjaciół. Jego centralne miejsce to małe zaułki wokół głównego gmachu uniwersyteckiej biblioteki. W Polsce książki o przygodach Filonka wydaje od lat 60. Wydawnictwo "Nasza Księgarnia" i cieszą się one zainteresowaniem młodych czytelników również dziś.

Reżyseria: Christian Ryltenius, Kraj i rok produkcji: Szwecja 2020, Czas trwania: 67 min., Kategoria wiekowa: 4+

Liczba miejsc ograniczona, zapisy online.

Rezerwacja dotyczy dzieci i dorosłych, prosimy o podanie pełnych i aktualnych danych w formularzu rejestracji on-line.

Przed przyjściem do kina prosimy o zapoznanie się z Procedurami przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w „Kinie na Tynieckiej”

Seans finansowany jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu: "Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów".

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 13-03-2021 11:00
Liczba miejsc 30
Zarejestrowanych 30
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.