Poznaj Arduino. Warsztaty online

Zastanawialiście się kiedyś nad działaniem fotokomórki, albo syreny alarmowej? A może chcecie w przyszłości stworzyć swój własny projekt elektroniczny? Zapraszamy na zajęcia, które pomogą Wam odkryć odpowiedzi na te pytania.

ARDUINO to najpopularniejszy zestaw do nauki podstaw elektroniki i kodowania. Potrzebne będą: bezpłatne oprogramowanie; płytka z mikrokontrolerem oraz układem wejść i wyjść; zestaw przewodów połączeniowych i odbiorników (diody, rezystory, włączniki, dzwonek, silniczek, czujniki itp.). Wszystkie te komponenty wypożyczycie od nas na czas trwania kursu (obowiązuje kaucja 50 zł).

Spotykamy się online  raz w tygodniu, w czwartki (15,22,29 kwietnia i 6 maja 2021 r.) o godzinie 16.00.

Tematyka zajęć jest następująca:
- „Ale o co chodzi?”. Wprowadzenie do Arduino.
- „Zamrugaj do mnie”. Sterujemy diodą LED.
- „Nie rycz proszę”. Syrena alarmowa.
- „Nie ściemniaj”. Jak to jest z fotokomórką?

Zajęcia przeznaczone są dla osób od 11 roku życia, które nie mają doświadczenia w programowaniu i sterowaniu urządzeniami elektronicznymi a chciałyby poznać ich podstawy i spróbować zaprzyjaźnić się z ich tajnikami. Zapraszamy dziewczyny i chłopaków!

Zapisy ruszają 9 kwietnia! Zajęcia są bezpłatne, odbywają się na platformie Zoom. Do zajęć niezbędny jest zestaw komputerowy i dostęp do sieci Internet. Ponadto na komputerze należy zainstalować bezpłatną platformę programistyczną. Szczegółowe informacje dotyczące platformy, jak  również link do  Zooma przesyłamy na adres mailowy podany przy zapisie na zajęcia.

Ważne: wypożyczenia zestawu Arduino mogą dokonać wyłącznie osoby, które są zarejestrowane jako czytelnicy Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i nie mają zaległych zobowiązań wobec Biblioteki.

 Zasady wypożyczenia zestawu Arduino do zajęć „Poznaj Arduino” [format PDF]
 Załącznik nr 1 [format PDF]

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 15-04-2021 16:00
Data zakończenia 15-04-2021 17:30
Rejestracja od dnia 09-04-2021 08:00
Liczba miejsc 6
Zarejestrowanych 6
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.