Kalendarz wydarzeń

poniedziałek. 27 luty, 2023 - niedziela. 05 marzec, 2023
Tydzień 09
poniedziałek. 27 luty, 2023
00:00

Wystawa podsumowującą konkurs Polskiej Sekcji IBBY - Książka Roku 2022

Zapraszamy na wystawę podsumowującą konkurs Polskiej Sekcji IBBY - Książka Roku 2022.

Czytelnicy mogą nie tylko zapoznać się z rekomendacjami jurorek (w kategoriach: nagroda literacka, nagroda graficzna, nagroda literacko-graficzna, nagroda za upowszechnianie czytelnictwa, nagroda w kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze”), ale także obejrzeć nagrodzone, wyróżnione i nominowane książki.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 28 lutego. Wstęp wolny!

15:00

Zagraj w PS4

FIFA, NBA, Drive Club, Lego Hobbit to tylko niektóre gry PlayStation, z których będzie można skorzystać podczas poniedziałkowych spotkań w bibliotece. Czekają gry wyścigowe, sportowe, przygodowe. Przygotowaliśmy gry zarówno dla najmłodszych, jak i dla fanów mangi, anime, Star Wars, Formuły 1, czy offroadu. Będzie również hit - Let's Sing 2023! Gra, z którą można śpiewać! (dostępna tylko na sali kinowej)
Zapraszamy graczy w wieku 9+ do wspólnych rozgrywek na dużym ekranie. Spotykamy się 6 i 27 lutego w godzinach 15.00-18.30. Wstęp wolny.
wtorek. 28 luty, 2023
00:00

Wystawa podsumowującą konkurs Polskiej Sekcji IBBY - Książka Roku 2022

Zapraszamy na wystawę podsumowującą konkurs Polskiej Sekcji IBBY - Książka Roku 2022.

Czytelnicy mogą nie tylko zapoznać się z rekomendacjami jurorek (w kategoriach: nagroda literacka, nagroda graficzna, nagroda literacko-graficzna, nagroda za upowszechnianie czytelnictwa, nagroda w kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze”), ale także obejrzeć nagrodzone, wyróżnione i nominowane książki.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 28 lutego. Wstęp wolny!

środa. 01 marzec, 2023
16:30

Magiczny dywan! Rodzinna zabawa.

W godz. 16.30-18.30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy na magicznym dywanie. W sali kinowo-teatralnej dostępna będzie podłoga interaktywna.

Czym jest interaktywna podłoga? To interaktywna mata do zabawy i nauki. Są tutaj multimedialne gry, bajkowe układanki, labirynty i łamigłówki.
Nasi wolontariusze pomagają w wyborze gier, będą czuwać nad rodzinną rozgrywką! Jesteśmy przekonani, że bilard czy piłkarzyki zapewnią zdrową rywalizację i dużo frajdy! Zapraszamy dzieci z rodzicami. Wstęp wolny!

czwartek. 02 marzec, 2023
11:00

"Dziecko wobec Zagłady" - spotkanie autorskie z Agnieszką Witkowską-Krych

Dziecko wobec Zagłady. Instytucjonalna opieka nad sierotami w getcie warszawskim to książka przedstawiająca historię ponad dwudziestu sierocińców i internatów, funkcjonujących w getcie warszawskim od 1940 do 1943 roku, z których najbardziej znany jest Dom Sierot prowadzony przez Janusza Korczaka i Stefanię Wilczyńską. Autorka, prezentując wyniki swoich najnowszych badań, opisuje warunki życia codziennego dzieci w dzielnicy zamkniętej oraz ich dorosłych opiekunów. Praca doktorska, na podstawie której powstała książka, otrzymała dwa wyróżnienia: w konkursie im. Inki Brodzkiej-Wald i w konkursie im. Majera Bałabana.

Na spotkanie z autorką książki - dr Agnieszką Witkowską-Krych zapraszamy 2 marca (czwartek) o godzinie 11.00. 

dr Agnieszka Witkowska-Krych – absolwentka kulturoznawstwa i hebraistyki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz socjologii w Collegium Civitas, doktor wiedzy o kulturze i religii na podstawie pracy dotyczącej opieki nad dziećmi w getcie warszawskim. Laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców w 2020 roku.
Zainteresowana szczególnie historią i kulturą Żydów warszawskich oraz ich wpływem na tożsamość miasta. Opublikowała szereg artykułów dotyczących życia i działalności Janusza Korczaka oraz prowadzonych przez niego instytucji m.in. w „Zagładzie Żydów”, „Kwartalniku Historii Żydów”, „Tekstach Drugich”, „Pamiętniku Literackim” oraz „Almanachu Muzealnym”. Autorka książki Mniej strachu. Ostatnie chwile z Korczakiem uhonorowanej w 2019 roku Nagrodą KLIO w kategorii: varsaviana.
(źródło: Instytut Kultury Polskiej)

Spotkanie jest częścią projektu "Świat książką malowany" (Organizator: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4), którego Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI jest partnerem, obok Korczakianum Pracownia Muzeum Warszawy; Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

17:00

Planszówki na Tynieckiej

Lubisz gry planszowe?

Brakuje Ci ekipy do grania w planszówki?

A może dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z planszówkami?

Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedź brzmi „tak” to wpadnij na Planszówki na Tynieckiej.

Nie tylko nauczysz się grać w nowe gry i dowiesz się, co jest teraz modne w planszówkowym świecie, ale przede wszystkim miło spędzisz czas w gronie ciekawych ludzi.

 

Wydarzenie adresowane jest do dzieci powyżej 9 roku życia, młodzieży i dorosłych. 

Spotykamy się w każdy czwartek w godz. 17.00-18:45.

Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy przez stronę www.mbddim.pl / tel. 22 646 46 49, / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

17:00

Elektroteka - otwarty warsztat naprawczy

Otwarty warsztat naprawczy Elektroteka to przestrzeń przyjazna wszystkim miłośnikom elektroniki. Pracownia jest miejscem, w którym  mieszkańcy mogą wykonać drobnych napraw sprzętu elektronicznego. Zapraszamy młodzież powyżej 13 roku życia, dorosłych. Pracownia wyposażona jest w stół warsztatowy, sprzęt pomiarowy, narzędzia do precyzyjnych napraw, stację lutowniczą, sprzęt do napraw ekranów. Szczegółowy wykaz sprzętów znajduje się TUTAJ.

Co można zrobić w ELEKTROTECE?
- naprawić zepsute żelazko
- zlutować przewód do słuchawek
- złożyć komputer
- wyczyścić sprzęt komputerowy

Jak się zapisać?
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- tel 22 646-46-02
W treści wiadomości prosimy w skrócie opisać problem z jakim przyjdzie się do Elektroteki. 


Zasady korzystania z Elektroteki określa jej  REGULAMIN.  Wielkość pliku 158 KB [PDF]
Załączniki:
Oświadczenie Wielkość pliku 158 KB [PDF]
Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego osoby niepełnoletniej Wielkość pliku 151 KB [PDF]
Polityka przetwarzania danych osobowych Wielkość pliku 152 KB [PDF]

piątek. 03 marzec, 2023
17:00

Wolontariat w Bibliotece z Ogrodem

Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat na spotkanie informacyjno-integracyjne, którym rozpoczynamy trzymiesięczny, wiosenny wolontariat.
Spotkanie odbędzie się w piątek, 3 marca o godzinie 17.00 i potrwa do 18.30.
Jeśli jesteście zainteresowani współpracą, to nie przeoczcie tego wydarzenia i wpiszcie do kalendarza.
17:00

Pokaz filmu dla dzieci

Dziewiętnastoletnia bohaterka powraca do tajemniczego świata, który po raz pierwszy odwiedziła jako dziecko. Spotyka przyjaciół, którzy pomagają jej odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie. Kino familijne, 2010, czas 104 min., kat. wiek. 7+

Szczegółowe informacje o seansie (tytuł filmu) dostępne są w zakładce Repertuar: klik tutaj

Wstęp wolny, rezerwacja dotyczy dzieci i dorosłych, prosimy o podanie pełnych i aktualnych danych w formularzu rejestracji on-line.