Kalendarz wydarzeń

środa, maj 31, 2023
00:00

Wystawa ilustracji Józefa Wilkonia

Zapraszamy na wystawę ilustracji Józefa Wilkonia, jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich ilustratorów książek dla dzieci i dorosłych. Na wystawie można podziwiać zbiór ilustracji pochodzących z książek przeznaczonych dla młodszych czytelników: „Kocie ścieżki”, „Ruda”, „Wilczek”.

Wystawa realizowana jest we współpracy z wydawnictwem Tatarak.

Józef Wilkoń - malarz i rzeźbiarz, autor ilustracji i opracowania graficznego do ponad 160 książek dla dzieci i dorosłych wydanych w Polsce i za granicą. Laureat wielu prestiżowych nagród. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych na całym świecie; od 1994 bierze udział w wystawach Współczesna Polska Sztuka Książki. Jego dzieła znajdują się w wielu międzynarodowych kolekcjach, zwłaszcza w Japonii, gdzie są szczególnie cenione.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 31 maja. Wstęp wolny!

16:30

Magiczny dywan! Rodzinna zabawa.

W godz. 16.30-18.30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy na magicznym dywanie. W sali kinowo-teatralnej dostępna będzie podłoga interaktywna.

Czym jest interaktywna podłoga? To interaktywna mata do zabawy i nauki. Są tutaj multimedialne gry, bajkowe układanki, labirynty i łamigłówki.
Nasi wolontariusze pomagają w wyborze gier, będą czuwać nad rodzinną rozgrywką! Jesteśmy przekonani, że bilard czy piłkarzyki zapewnią zdrową rywalizację i dużo frajdy! Zapraszamy dzieci z rodzicami. Wstęp wolny!