Kalendarz wydarzeń
piątek, listopad 13, 2020 |
00:00 |
„Cały świat Romy” - dostęp do projekcji online dla czytelników biblioteki![]() ![]() ![]() Seanse zaplanowaliśmy na 13, 27 listopada i 4 grudnia!
Będziemy mieć do przekazania czytelnikom link z kodem dostępu, który pozwoli na obejrzenie filmu online.
![]() ![]() ![]() Na początek zapraszamy na seans filmu „Cały świat Romy” (kat. wiek. 9+). Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w wiadomości prosimy o podanie numeru karty bibliotecznej. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Link będzie działał w terminie 13-20 listopada 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.
O filmie:
10-letnia Romy trafia pod opiekę babci – fryzjerki. Zawiązuje się pomiędzy nimi niezwykła więź. Wkrótce znikają pieniądze z kasy babci, a starsza kobieta zaczyna się dziwnie zachowywać…
Romy – zbyt dojrzała jak na swój wiek 10-latka – oraz pełna rezerwy fryzjerka Stine są na siebie skazane. Wszystko dlatego, że mama dziewczynki wychowuje ją samotnie, a Stine jest jedyną osobą, która może jej w tym pomóc. Od samego początku chłodna relacja między babcią a wnuczką nie wróży nic dobrego. Zapracowana i borykająca się z chorobą Stine nie ma czasu ani cierpliwości do Romy, która zakłóca jej codzienną rutynę. Z czasem jednak okazuje się, że obie mają ze sobą więcej wspólnego niż myślały i mogą być dla siebie wsparciem nawet w najtrudniejszych momentach.
Reżyseria: Mischa Kamp, Kraj i rok produkcji: Holandia/Niemcy, 2019, Czas trwania: 89 min, Wersja językowa: polski dubbing, Kategoria wiekowa: 9+
Nagrody dla filmu:
Nagroda ECFA – MFF Kino Dzieci 2019
Nagroda jury dla najlepszego familijnego filmu holenderskiego – Cinekid 2019
Nagroda ECFA – MFF Ale Kino!
Złote koziołki – Nagroda za najlepszy film pełnometrażowy dla dzieci – MFF Ale Kino!
ZAPRASZAMY!!!
|
17:00 |
Korepetycje z komunikacji wizualnej. Historia projektowaniaKorepetycje z komunikacji wizualnej, to cykl spotkań wykładowych dla uczniów licealnych, studentów i dorosłych pragnących poznać podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem. W trakcie naszych 6 spotkań podzielonych na 3 bloki tematyczne poznamy:
W bloku 1: historię projektowania (zarówno wzornictwa przemysłowego, jak i projektowania graficznego), zapoznamy się z teoretycznymi zagadnieniami z dziedziny percepcji, komunikacji i teorii koloru. Odniesiemy się do związków między sztuką i projektowanie oraz, nowymi mediami.
Termin spotkań on-line: 9 i 13 listopada, godzina 17.00
W bloku 2: podstawy programów Gimp i Canva, nauczymy się jak obrabiać zdjęcia i poznamy podstawy projektowania.
Termin spotkań on-line 16 i 20 listopada, godzina 17.00
W bloku 3: porozmawiamy o siatkach, typach publikacji, teorii projektowania, zbierzemy wiedzę i nabyte umiejętności, aby wspólnie spróbować zaprojektować portfolio. Ponadto porozmawiamy o praktycznych kwestiach związanych z zawodem grafika, jak szukać pracy, jak pracować zdalnie, jak łączyć pracę artystyczną i projektową, jak radzić sobie w świecie sztuki, oraz jak poradzić sobie na studiach artystycznych.
Termin spotkań on-line 23 listopada i 27 listopada, godzina 17.00
Prowadzenie: Witold Dąbrowski - projektant graficzny, ilustrator, malarz i artysta wizualny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Warsztaty odbędą się na platformie zoom, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na I blok zajęć. |