Kalendarz wydarzeń

piątek, listopad 13, 2020
00:00

„Cały świat Romy” - dostęp do projekcji online dla czytelników biblioteki

??? Ponieważ już od dłuższego czasu nie możemy spotkać się na "Filmowym piątku na Tynieckiej", dlatego na najbliższy piątek przygotowaliśmy coś wyjątkowego! Filmowy piątek przenosi się do waszych domów. Czas nadrobić zaległości! Wybrane filmy prezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Kino dzieci będzie można bezpłatnie obejrzeć w warunkach domowych.
Seanse zaplanowaliśmy na 13, 27 listopada i 4 grudnia!
Będziemy mieć do przekazania czytelnikom link z kodem dostępu, który pozwoli na obejrzenie filmu online. ???
 
Na początek zapraszamy na seans filmu „Cały świat Romy” (kat. wiek. 9+). Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w wiadomości prosimy o podanie numeru karty bibliotecznej. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Link będzie działał w terminie 13-20 listopada 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.
 
O filmie:
10-letnia Romy trafia pod opiekę babci – fryzjerki. Zawiązuje się pomiędzy nimi niezwykła więź. Wkrótce znikają pieniądze z kasy babci, a starsza kobieta zaczyna się dziwnie zachowywać…
Romy – zbyt dojrzała jak na swój wiek 10-latka – oraz pełna rezerwy fryzjerka Stine są na siebie skazane. Wszystko dlatego, że mama dziewczynki wychowuje ją samotnie, a Stine jest jedyną osobą, która może jej w tym pomóc. Od samego początku chłodna relacja między babcią a wnuczką nie wróży nic dobrego. Zapracowana i borykająca się z chorobą Stine nie ma czasu ani cierpliwości do Romy, która zakłóca jej codzienną rutynę. Z czasem jednak okazuje się, że obie mają ze sobą więcej wspólnego niż myślały i mogą być dla siebie wsparciem nawet w najtrudniejszych momentach.
 
Reżyseria: Mischa Kamp, Kraj i rok produkcji: Holandia/Niemcy, 2019, Czas trwania: 89 min, Wersja językowa: polski dubbing, Kategoria wiekowa: 9+
Nagrody dla filmu:
Nagroda ECFA – MFF Kino Dzieci 2019
Nagroda jury dla najlepszego familijnego filmu holenderskiego – Cinekid 2019
Nagroda ECFA – MFF Ale Kino!
Złote koziołki – Nagroda za najlepszy film pełnometrażowy dla dzieci – MFF Ale Kino!
 
ZAPRASZAMY!!!
17:00

Korepetycje z komunikacji wizualnej. Historia projektowania

Korepetycje z komunikacji wizualnej, to cykl spotkań wykładowych dla uczniów licealnych, studentów i dorosłych pragnących poznać podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem. W trakcie naszych 6 spotkań podzielonych na 3 bloki tematyczne poznamy:
W bloku 1: historię projektowania (zarówno wzornictwa przemysłowego, jak i projektowania graficznego), zapoznamy się z teoretycznymi zagadnieniami z dziedziny percepcji, komunikacji i teorii koloru. Odniesiemy się do związków między sztuką i projektowanie oraz, nowymi mediami.
Termin spotkań on-line: 9 i 13 listopada, godzina 17.00
W bloku 2: podstawy programów Gimp i Canva, nauczymy się jak obrabiać zdjęcia i poznamy podstawy projektowania.
Termin spotkań on-line 16 i 20 listopada, godzina 17.00
W bloku 3: porozmawiamy o siatkach, typach publikacji, teorii projektowania, zbierzemy wiedzę i nabyte umiejętności, aby wspólnie spróbować zaprojektować portfolio. Ponadto porozmawiamy o praktycznych kwestiach związanych z zawodem grafika, jak szukać pracy, jak pracować zdalnie, jak łączyć pracę artystyczną i projektową, jak radzić sobie w świecie sztuki, oraz jak poradzić sobie na studiach artystycznych.
Termin spotkań on-line 23 listopada i 27 listopada, godzina 17.00
Prowadzenie: Witold Dąbrowski - projektant graficzny, ilustrator, malarz i artysta wizualny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Warsztaty odbędą się na platformie zoom, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na I blok zajęć.