Kalendarz wydarzeń
Tydzień 38 |
piątek. 23 wrzesień, 2022 | |
10:00 |
Profilaktyka na miaręZAPRASZAMY NA SEMINARIUM EKSPERCKIE EKSPERCI: K. OSTASZEWSKI, J. PYŻALSKI, W. POLESZAK, G. KATA, A. SZUSTER-KOWALEWICZ, P. PLICHTA, M. BARYŁA-MATEJCZUK ZAPROSZENIE SPECJALNE Organizatorem wydarzenia jest Grupa Edukacja 3.0 |
17:00 |
Pokaz filmuSamotny ojciec, dochodzi do wniosku, że jego rodzinie potrzebna jest radykalna zmiana i nowy start. Porzuca życie w mieście i wraz z dziećmi przeprowadza się do najbardziej niezwykłego miejsca: jest to podupadły zwierzyniec ze stadkiem biednych, egzotycznych zwierząt, któremu bohater chce przywrócić dawną świetność. Przedtem jednak musi poradzić sobie z uciekającymi wężami, niedźwiedziem w depresji i chorym tygrysem. Kino familijne, 2011, czas 119 min., kat. wiek. 15+ Szczegółowe informacje o seansie (tytuł filmu) dostępne są w zakładce Repertuar: klik tutaj Wstęp wolny, rezerwacja dotyczy dzieci i dorosłych, prosimy o podanie pełnych i aktualnych danych w formularzu rejestracji on-line. |
17:00 |
Spacer przyrodniczy23 września (piątek) o godzinie 17:00 zapraszamy do udziału w spacerze przyrodniczym po okolicy z biologami Małgorzatą i Radosławem Obuchowiczami. Podczas spaceru po parku będziemy opowiadać o tym jak rozpoznać poszczególne gatunki drzew, a także snuć opowieść o ciekawostkach takich jak:
Wspólnie z animatorką Olgą Hilger spojrzymy na park też z innej perspektywy. Ze znalezionych w nim patyczków, liści i kamieni stworzymy obrazki na ziemi. Wszystko, co nas otacza, jest zaproszeniem. To, co znajdujemy w trawie, może być inspiracją do budowania czegoś nowego! Podczas spaceru znajdziemy zapomniane skarby i zrobimy z nich coś jeszcze cenniejszego! I chociaż przyjdzie nam zostawić swoje dzieło na parkowej alejce, zostanie wspomnienie przyjemności tworzenia. Jeśli przygoda nie przyszła do Ciebie, poszukaj jej z nami w parku! Dla kogo? Spotkanie dla dzieci, młodzieży, dorosłych Kiedy i gdzie? 23 września (piątek) godzina 17.00. Spotykamy się przy fontannie w Parku gen. Gustawa Orlicz-Dreszera. Jak się zapisać? Prowadzący: Małgorzata Obuchowicz - z wykształcenia biolog i diagnosta medyczny. Wraz z mężem prowadzi firmę TextBiotech wspierającej przemysł biotechnologiczny. Współtworzy blog bioeducator.pl oraz stronę internetową textbiotech.com.pl. Radosław Obuchowicz - biolog i miłośnik przyrody. Ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. Od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się rozwojem nowych leków w czołowych polskich firmach biotechnologicznych. Wraz z żoną prowadzi rodzinną firmę świadcząc usługi konsultingowe i szkoleniowe.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Z natury wzięte” finansowane z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022. WAŻNE DLA UCZESTNIKÓW Informujemy, że podczas wszystkich wydarzeń projektu „Z natury wzięte” będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych. Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu w ramach projektu uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń. Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo Państwa danych.
|
sobota. 24 wrzesień, 2022 | |
11:00 |
Co z tym klimatem? Warsztaty edukacyjne z Bogusiem JaniszewskimCo to jest dziura ozonowa a czym jest globalne ocieplenie. Czy człowiek rzeczywiście odpowiada za te zmiany? Kto bardziej szkodzi – wulkany czy człowiek. Na czym konkretnie polega efekt cieplarniany. Co na to zwierzęta? Co można jeszcze z tym wszystkim zrobić? Zapraszamy na quiz poświęcony kryzysowi klimatycznemu. Będziemy trochę się bawić a trochę wspólnie zastanawiać, skąd ten kryzys w ogóle się wziął i dokąd może nas zaprowadzić. Prowadzący: Boguś Janiszewski - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pisarz, nauczyciel, ekspert związany ze środowiskiem edukacji niepublicznej. Autor licznych, stworzonych wspólnie z ilustratorem Maksem Skorwiderem popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania będzie istniała możliwość zakupu książki "Klimat. To, o czym dorośli Ci nie mówią". Dla kogo?
Spotkanie dla dzieci w wieku 9+
Kiedy?
24 września (sobota) godzina 11.00-12.00
Jak się zapisać?
![]() ![]() ![]() Zapisy od 10 września. Rezerwacja dotyczy dzieci.
Warsztaty realizowane w ramach projektu „Z natury wzięte” finansowane z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022.
WAŻNE DLA UCZESTNIKÓW Informujemy, że podczas wszystkich wydarzeń projektu „Z natury wzięte” będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych. Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu w ramach projektu uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń. Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo Państwa danych. |
11:00 |
Elektroteka. Otwarty warsztat naprawczyOtwarty warsztat naprawczy Elektroteka to przestrzeń przyjazna wszystkim miłośnikom elektroniki. Pracownia jest miejscem, w którym mieszkańcy mogą wykonać drobnych napraw sprzętu elektronicznego. Zapraszamy młodzież powyżej 13 roku życia, dorosłych. Pracownia wyposażona jest w stół warsztatowy, sprzęt pomiarowy, narzędzia do precyzyjnych napraw, stację lutowniczą, sprzęt do napraw ekranów. Szczegółowy wykaz sprzętów znajduje się TUTAJ.
Co można zrobić w ELEKTROTECE? Jak się zapisać?
|
13:00 |
Klub Czytelników MangiSpotykamy się na luźnych rozmowach na dowolne tematy związane z mangą i japońską popkulturą. Wspólnie planujemy program klubu i zapraszamy specjalistów na krótkie wykłady. Zarówno weteranów, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają znajomość z japońskim komiksem cieplutko zapraszamy. Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w soboty o godzinie 13:00.
RÓŻA, JOASIA, RÓŻA
|