Wystawa ilustracji Ainy Bestard do książki „Wokół Słońca. Nasze miejsce w kosmosie”

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI i Wydawnictwo Tatarak zapraszają na wystawę ilustracji Ainy Bestard do książki „Wokół Słońca. Nasze miejsce w kosmosie”. Autorka zaprasza czytelników w fascynującą podróż po cudownych i nieznanych zakątkach Układu Słonecznego. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do końca grudnia. Wstęp wolny!

 

O książce:

Ziemia jest maleńkim punkcikiem krążącym wokół Słońca, ogromnej gwiazdy znajdującej się w centrum naszego układu planetarnego. Grawitacja Słońca przyciąga siedem siostrzanych planet Ziemi. Każda z nich jest inna: Wenus to gorąca pustynia, Marsa pokrywa rdzawoczerwony pył, wokół Jowisza kłębią się chmury, niezwykłe pierścienie otaczają Saturna, Uran jest ogromną kulą lodową, podobnie jak niebieskozielony gigantyczny Neptun. Pozwólcie się zabrać w fascynującą podróż po cudownych i nieznanych zakątkach Układu Słonecznego.

Książka jest na liście 100 Outstanding Picturebooks of dPictus of 2023, prestiżowego portalu o międzynarodowej literaturze obrazkowej.

Książka zdobyła Nagrodę Główną za design w kategorii KSIĄŻKI DLA DZIECI W WIEKU 8-17 LAT w XXI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD).

 

O autorce:

Aina Bestard - hiszpańska i katalońska artystka mieszkająca i pracująca w Barcelonie. Autorka wielu książek dla dzieci. Pracowała jako projektantka dla takich firm jak: Miro Jeans, Woman’s Secret czy Camper. Laueatka Bologna Ragazzi Award 2021 w kategorii Non-Fiction za książkę, “Ziemia, żywa planeta”. W Polsce nakładem wydawnictwa Tatarak ukazało się jak dotąd siedem książek jej autorstwa: “Co kryje las?”, “Co kryje ciało?”, “Co kryje morze?”, “Co kryje nocne niebo?”, “Narodziny”, “Ziemia, żywa planeta”, “Wokół Słońca. Nasze miejsce w kosmosie”.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 18-12-2023
Data zakończenia 18-12-2023
Liczba miejsc