Pokaz filmu „Podróż księcia”

W zamkniętej społeczności, od wieków odseparowanej od świata, pojawia się tajemniczy przybłęda. Młody Tom jako jedyny potrafi porozumieć się z przybyszem. Kim jest zagadkowa postać podająca się za księcia i jakie ma intencje?

Pełen uroku i odniesień do współczesności obraz Jeana-François Laguioniego, mistrza francuskiej animacji, w Kinie na Tynieckiej!

Zapraszamy 26 czerwca, o godz. 11.00 na bezpłatny pokaz filmu „Podróż księcia”. Seans dla uczestników w wieku 11+

Liczba miejsc ograniczona, zapisy na stronie www.mbddim.pl 

O filmie:

Ciekawski Tom znajduje zagubionego rozbitka na brzegu morza. Kim jest tajemniczy książę? Czy mówi prawdę o swoim pochodzeniu? Opiekunowie Toma, poważni naukowcy i naukowczynie, poddają księcia seriom testów, aby odkryć jego zamiary i zdolności. Czy jest taki sam jak inne małpy? Nieufność i sceptycyzm społeczności nie wróżą nic dobrego. Nikt nie wierzy, że w odległych krainach mogą żyć inne, tak samo rozumne małpy. Czy podróż księcia dobiegnie końca za kratami zoo? A może zamknięta społeczność otworzy się na nowe doświadczenia?

„Podróż księcia” to niezwykła, poetycka animacja pozwalająca spojrzeć na świat z otwartością i zrozumieniem. Skrajne perspektywy postrzegania wolności i strachu przed nieznanym każą zapytać: Czy naprawdę jesteśmy aż tak różni?

Reżyseria: Jean-François Laguionie, Xavier Picard

Kraj i rok produkcji: Francja 2019

Czas trwania: 77 min

Kategoria wiekowa: 11+

Przed przyjściem do kina prosimy o zapoznanie się z Procedurami przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w „Kinie na Tynieckiej” (link otwiera się w nowym oknie).

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 26-06-2021 11:00
Liczba miejsc 30
Zarejestrowanych 21
Dostępne miejsca 9
Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie