NOC BIBLIOTEK "Tygrys" - spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem i Martą Kurczewską

To się musi powieść - NOC BIBLIOTEK na Tynieckiej!
Przedpremierowe spotkanie autorskie z twórcami książki "Tygrys" -  Cezarym Harasimowiczem i Martą Kurczewską
1 października, godz. 18.00-19.00

O książce:
Niezwykła opowieść o dzikich zwierzętach, dobrych i złych ludziach oraz o tym, co najcenniejsze – wolności.
Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso. Jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku postanawia go sprzedać…Tak zaczyna się historia, której inspiracją były prawdziwe wydarzenia: zatrzymanie w 2019 roku nielegalnego transportu tygrysów na granicy polsko-białoruskiej. A także postać Ewy Zgrabczyńskiej, dyrektorki zoo w Poznaniu, która ruszyła zwierzętom na ratunek.

„Każdy siedzi w jakiejś klatce i trzeba, żeby z tej klatki kiedyś uciekł”.

Poetycki język Cezarego Harasimowicza i poruszające ilustracje Marty Kurczewskiej – duetu znanego młodym czytelnikom z „Mirabelki” – sprawią, że historia tygrysa pozostanie w Waszych sercach na zawsze.

Autor: Cezary Harasimowicz
Ilustracje: Marta Kurczewska
Wydawnictwo: Agora
Data premiery: 12.10.2022
Kategoria wiekowa: 8+

 

Spotkanie realizowane we współpracy z wydawnictwem Agora dla dzieci. 
"Tygrys" Cezarego Harasimowicza z ilustracjami Marty Kurczewskiej to dziewiąty tytuł w serii Zwierzaki Wydawnictwa Agora dla dzieci, w której znani i lubiani autorzy i ilustratorzy prezentują wciągające historie z życia zwierząt, poruszając przy tym ważne i aktualne społecznie tematy.

 

Cezary Harasimowicz – pisarz i dramaturg. Autor scenariuszy do kilkunastu filmów i seriali, m.in. 300 mil do nieba, Bandyta, Daleko od okna, Żyć nie umierać, Ekstradycja 3, Przeprowadzki. Jest także autorem powieści "Saga, czyli filiżanka, której nie ma", "Mirabelka", "Była sobie miłość", "Tajemnica Iny". Jest także laureatem wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy oraz amerykańskiej nagrody Hartley-Merrill Prize.


Marta Kurczewska - miłośniczka kawy, kotów i komiksów. Współpracuje w wieloma wydawnictwami, tworząc charakterystyczne ilustracje techniką gwaszu i akwareli. Prócz „Świni Malwiny” i „Dzika Dzikusa” zilustrowała m.in. obsypaną nagrodami „Mirabelkę” Cezarego Harasimowicza, serię o Wikingu Tappim autorstwa Marcina Mortki, czy serię o Dusi i Psinku Świnku autorstwa Justyny Bednarek.

ZAPISY ON-LINE, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, REJESTRACJA DOTYCZY DZIECI.  ZAPRASZAMY!

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 01-10-2022 18:00
Data zakończenia 01-10-2022 19:00
Liczba miejsc 25
Zarejestrowanych 25
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.