NOC BIBLIOTEK "Archiwum słów porzuconych" - recital Patrycji Zywert

To się musi powieść - NOC BIBLIOTEK na Tynieckiej!
Recital pt.: „Archiwum słów porzuconych”
 w wykonaniu Patrycji Zywert.
1 października, godzina 20.30-21.30

"Archiwum słów porzuconych" to zbiór pozornie przypadkowych w swym charakterze, dowcipnych, nostalgicznych i musicalowych utworów muzycznych, będący komentarzem do kondycji emocjonalnej człowieka na przestrzeni lat. 
Zmieniamy się czy nie? Oto jest pytanie? A wszystkie te tezy, przemyślenia prezentuje nam Patrycja Zywert, wokalistka jazzowa i musicalowa. Segregując porzucone książki i fragmenty prasy, odkrywa śpiewająco skrawki ludzkich losów. Radości, smuteczki towarzyszące miłości, wolności, pragnieniom uzależnieniom i marzeniom… Utwory pochodzą z tomiku poezji pod tytułem „Pierwiosnek i niezapominajki” Katarzyny Boguckiej (20 utworów przeznaczonych dla widowni dorosłej).

wokal: Patrycja Zywert-Szypka
fortepian: Paweł Kukula 
czas trwania: 60 min.
Kategoria wiekowa: dorośli

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!

Patrycja Zywert-Szypka
Aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog.
Współpracowała i współpracuje z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in. z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Midraszowym w Krakowie czy Teatrem Stara Prochownia w Warszawie. Swoją drogę muzyczną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. (Bardzo Atrakcyjny Chór), który był nazywany polskim Manhattan Transfer. Potem był chór żydowski Clil, który przez jakiś czas także prowadziła, jak również współpraca z absolutną śmietanką polskiej i światowej sceny muzycznej: Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem.
Od kilku lat współtworzy razem z mężem Grzegorzem, aktorem i reżyserem, Teatr „TrzyGramyKultury”, w którym spełniając swoje największe artystyczne marzenia zaprasza Państwa do świata pełnego teatralnych i muzycznych fascynacji, a który to, dzięki m.in. takim rolom jak Edith Piaf czy Kalina Jędrusik, różnorodna publiczność z miejsca pokochała. Swoje taneczne pasje realizuje najczęściej w bardzo energetycznej i emocjonalnej formie, czyli we Flamenco. Na dużej scenie można ją obejrzeć m.in. w spektaklu Artura Barcisia „Trzy razy Piaf” w Teatrze Muzycznym w Lublinie, gdzie wciela się w tytułową postać, a który to spektakl został już okrzyknięty artystycznym wydarzeniem roku.
Patrycja jest także aktorką Teatru Improwizacji Afront, w którym realizowane są improwizowane spektakle dla dorosłej i dziecięcej publiczności. Ostatni czas to kolejna współpraca teatralna, tym razem z Teatrem IMKA w Warszawie. Przed Patrycją także czas spełnienia jednego z największych marzeń, czyli nagranie płyty...wielkimi krokami nadchodzi także i to. Prywatnie Patrycja to szczęśliwa żona aktora Grzegorza Szypki i mama prawie 6-cio letniego Antosia.

Katarzyna Bogucka
Konsultantka literacka, scenarzystka, trenerka, edukatorka kreatywnego pisania. Wielbicielka tańca i zbaczania z drogi podczas wycieczek. Z zamiłowania poetka.
Absolwentka PWSFTV i T w Łodzi na kierunku realizacji i reżyserii TV, scenariopisarstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz oligofrenopedagogiki.
Certyfikowana przez StoryLab.pro konsultantka scenariuszowa. Certyfikowana trenerka FRIS®. Współpracuje jako konsultantka scenariuszowa oraz scenarzystka przy produkcjach z niezależnymi producentami. Autorka sztuk teatralnych, bajek dla dzieci, a także tekstów piosenek. W 2014 roku otrzymała Stypendium MKiDN w dziedzinie teatru. Nagrodzona za scenariusze na festiwalach Wenecja – Venice Film Award i Santa Barbara – Wiki Screenplay Contest.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 01-10-2022 20:30
Data zakończenia 01-10-2022 21:30
Liczba miejsc