Misja Mars - lądowanie. Klub edukacyjny

Czy istnieje życie na Marsie? Odpowiedź na to pytanie jest głównym zadaniem najnowszej misji Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA. Łazik o nazwie Perseverance (Wytrwałość) 18 lutego podejmie próbę wylądowania na powierzchni czerwonej planety. Po wylądowaniu łazik przeszuka Krater Jezero w poszukiwaniu śladów życia i zabierze próbki, które później zostaną przetransportowane na Ziemię.

O tej niezwykłej marsjańskiej misji porozmawiamy podczas lutowego spotkania online klubu edukacyjnego. Obejrzymy także zapisane przez NASA relacje filmowe z tego wydarzenia.

Klub edukacyjny, to comiesięczne aktywne warsztaty, dotyczące różnych dziedzin nauki. Podczas warsztatów czytamy, oglądamy filmy popularnonaukowe, eksplorujemy, eksperymentujemy, robimy burze mózgów i wpadamy na szalone pomysły. Wiemy przecież, że nauka nie jest nudna, a najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy jest zabawa!

Klub edukacyjny przeznaczony jest dla każdego ciekawego świata dziecka między 6 a 12 rokiem życia. Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy ruszają 15 lutego. Zajęcia realizowane za pomocą platformy Zoom. Po zapisie wszyscy uczestnicy otrzymają e-mailem link do zajęć.

Szczegóły wydarzenia

Data wydarzenia 22-02-2021 5:00
Data wydarzenia 22-02-2021 6:00
Ilość miejsc 7
Zarejestrowanych 7
Dostępne miejsca 0
Sorry, the event is now full and we could not accept more registration