LOESJE – krótkie formy, kreatywne zabawy ze słowem

„LOESJE – krótkie formy, kreatywne zabawy ze słowem” to otwarte warsztaty, z których będzie można skorzystać w godz. 17.00-20.00.
Przy stanowisku warsztatowym będzie można tworzyć krótkie teksty, bawiąc się skojarzeniami słownymi. Warsztaty uczą, jak wykorzystać wieloznaczność języka do wyrażania swoich myśli w postaci zwięzłych, niekonwencjonalnych haseł.
wstęp wolny
grupa wiekowa: rodziny
lokalizacja: sala techniczna

 

WYSTAWA PLAKATÓW LOESJE
W przestrzeni biblioteki zaprezentujemy wybrane plakaty Loesje. Wybraliśmy takie, które nawiązują do tegorocznego hasła Nocy Bibliotek "Absurd nie czytać!", a także są związane z książką i biblioteką.
Plakaty Loesje zapraszają do refleksji, podważają schematy, zadają pytania, niosą konstruktywne przesłanie, bawią się językiem, zamiast krytykować i osądzać – szukają rozwiązań, mają autorski charakter. Minimalizm plakatów Loesje podkreśla tekst i jego przesłanie.
Loesje to międzynarodowa organizacja promująca wolność słowa. Organizacja powstała w 1983 w Arnhem w Holandii, a w 1989 stała się organizacją międzynarodową. Głównymi zadaniami Loesje są: promowanie wolności słowa i wolności wyrażania opinii, kreatywności, konstruktywnej krytyki, progresywnego myślenia, filozofii, a czasami nawet poezji, poprzez krótkie slogany umieszczane na plakatach, pod którymi zawsze podpisuje się Loesje – fikcyjna postać (Loesje jest holenderskim imieniem żeńskim). Loesje jest obecnie aktywna w ponad 20 państwach, w tym w Polsce.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 07-10-2023 17:00
Data zakończenia 07-10-2023 20:00
Liczba miejsc