Lego WeDo - warsztaty

Zapraszamy na 5-dniowe wakacyjne warsztaty z budowania i programowania robotów przy wykorzystaniu klocków LEGO WeDo 2.0.

Lego WEDO to bogaty zestaw prawie 300 kolorowych klocków, czujników i silnika. Podczas warsztatów dzieci budują kolorowe pojazdy, maszyny bądź robozwierzaki, a następnie ożywiają je przy pomocy prostego oprogramowania używając tabletów. Uczestnicy bawiąc się rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie, kształcą zdolności manualne, rozwijają umiejętności techniczne, obsługi tabletu oraz aplikacji, zdobywają umiejętność pracy w grupie.

Forma zajęć:

Zajęcia odbywają się w grupie pięcioosobowej. Każdy uczestnik zajęć otrzymuje swój zestaw LEGO WeDo oraz własny tablet. Zajęcia trwają  przez 5 kolejnych dni po 1,5 godziny.

Scenariusz zajęć:

Zajęcia zaczynamy od wprowadzenia i pokazów przybliżających tematykę konstrukcji. W kolejnej części spotkania dzieci budują obiekty na podstawie instrukcji wyświetlonej na ekranie tabletu. Następnie przechodzimy do programowania zbudowanych modeli wykorzystując prosty język programowania graficznego. Ostatnia część zajęć to czas na eksperymenty oraz prezentacje zbudowanych przez dzieci robotów.

Wiek uczestników: 6-9 lat

Liczba miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy on-line.

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 28-06-2021 14:00
Data zakończenia 28-06-2021 15:30
Rejestracja od dnia 22-06-2021 10:00
Liczba miejsc 5
Zarejestrowanych 5
Dostępne miejsca 0
Przepraszamy, brak wolnych miejsc.