Kurs HTML, CSS, JavaScript dla młodzieży

Zapraszamy do udziału w  kursie , którego celem jest nauka podstaw języka HTML, CSS i JavaScript oraz stworzenie prostej strony internetowej.
Zaczynamy 23 lutego i będziemy spotykać się w każdą środę o godzinie 16.30.
 
Aby wziąć udział w kursie nie trzeba posiadać żadnej wiedzy z zakresu programowania. Wystarczy sprawne posługiwanie się komputerem oraz chęć do pracy i nauki.

Cel kursu:
Celem kursu jest nauka podstaw języka HTML, CSS i JavaScript oraz stworzenie prostej strony internetowej z wykorzystaniem tych języków.

Zakres tematyczny kursu:
Kurs będzie obejmował podstawy języka HTML, CSS i JavaScript. Dodatkowo korzystać będziemy  z  programów wspomagających pracę web developera takich jak np. Notepad ++, Visual Studio Code, pluginy do przeglądarki internetowej, narzędzie kontroli wersji Git.

Do kogo kierowany jest kurs?
Kurs skierowany jest dla młodzieży od 13 roku życia chcącej rozwinąć swoje umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych.

Co po kursie?
Poza zdobytą wiedza umożliwiającą stworzenie prostej strony internetowej, uczestnicy kursu otrzymają dyplom ukończenia zajęć, a ich strona weźmie udział w konkursie na najładniejszą stronę internetową.

Plan zajęć:
1. Wprowadzenie do świata stron internetowych.
- przedstawmy się
- jak działa internet
- pierwsza strona (pierwsze ćwiczenie – przygotowanie stanowiska, instalacja oprogramowania, pierwsza strona bez znaczników HTML)
- budowa strony internetowej z wykorzystaniem języka HTML– podstawowe znaczniki HTML
- pierwsza strona w HTML (drugie ćwiczenia wykonanie prostej strony internetowej z wykorzystaniem poznanych znaczników HTML
- skąd to wszystko wiem – skąd czerpać wiedzę

2. Prosta strona w HTML5
- HTML5 czym się różni od innych HTML
- układ strony layout, (tagi semantyczne)
- znacznik div (ćwiczenia – rozbudowa strony z pierwszych zajęć opakowanie treści w znaczniki div i rozmieszczenie ich na stronie).
- walidacja stron.

Pomysłodawcą zajęć i prowadzącym jest Piotr Witek (informatyk, prywatnie tata Igi i Szymona), który w bibliotece ma możliwość zrealizowania własnego pomysłu w ramach działającego tu Miejsca Aktywności Lokalnej.

 

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia 23-02-2022 16:30
Data zakończenia 23-02-2022 18:00
Liczba miejsc