Grafika do wydarzenia. Postać chłopca w czapce czytającego książkę.  Obok tekst: to się musi powieść. W prawym górnym roku okrągły logotyp nocy bibliotek.

"To się musi powieść" - pod takim hasłem realizowana jest Ogólnopolska Noc Bibliotek.
1 paździenika zapraszamy na Tyniecką w nietypowych godzinach: 16.00-21.30.

Harmonogram wydarzeń:

"PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA" seans filmowy

kiedy?
godz. 16.15-17.30
dla kogo? dzieci w wieku 5+
wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece od 23 września BRAK WEJŚCIÓWEK

Sentymentalna gratka dla nieco starszych i coś całkowicie odmiennego dla młodych widzów, którzy mogą poznać Muminki na nowo. 
W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Czytaj więcej"TYGRYS" - PRZEDPREMIEROWE SPOTKANIE AUTORSKIE Z CEZARYM HARASIMOWICZEM I MARTĄ KURCZEWSKĄ

kiedy? godz. 18.00-19.00
dla kogo? rodzice z dziećmi w wieku 8+
wstęp: zapisy on-line www.mbddim.pl

Zapraszamy na zupełnie przedpremierowe spotkanie z wyjątkową historią o Tigre - tygrysie, który pragnął wolności. „Tygrys" to, kolejna po poruszającej „Mirabelce" wspólna książka
Cezarego Harasimowicza i Marty Kurczewskiej. A opowieść to zaiste niezwykła, o czym będziecie się mogli przekonać na spotkaniu z twórcami. Podczas Nocy Bibliotek posłuchamy fragmentów książki w wykonaniu samego Autora; zastanowimy się wspólnie, co o nas, ludziach, mogą myśleć zwierzęta, oraz w jaki sposób możemy zadbać o ich dobro.
A pod okiem ilustratorki przejdziemy od słów do czynów!
Książka "TYGRYS" to niezwykła opowieść o dzikich zwierzętach, dobrych i złych ludziach oraz o tym, co najcenniejsze - wolności. Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso. Jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku postanawia go sprzedać…Tak zaczyna się historia, której inspiracją były prawdziwe wydarzenia: zatrzymanie w 2019 roku nielegalnego transportu tygrysów na granicy polsko-białoruskiej. A także postać Ewy Zgrabczyńskiej, dyrektorki zoo w Poznaniu, która ruszyła zwierzętom na ratunek. 
Spotkanie realizowane we współpracy z wydawnictwem AGORA dla dzieci. Czytaj więcej"ARCHIWUM SŁÓW PORZUCONYCH - recital Patrycji Zywert-Szypki
kiedy? 20.30-21.30
dla kogo? dorośli
Wstęp wolny

„Archiwum słów porzuconych” to zbiór pozornie przypadkowych w swym charakterze, dowcipnych, nostalgicznych i musicalowych utworów muzycznych, będący komentarzem do kondycji emocjonalnej człowieka na przestrzeni lat. Utwory pochodzą z tomiku poezji pod tytułem „Pierwiosnek i niezapominajki” Katarzyny Boguckiej.
Patrycja Zywert-Szypka to aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog. Współpracowała i współpracuje z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in. z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Midraszowym w Krakowie czy Teatrem Stara Prochownia w Warszawie. Czytaj więcej


PONADTO:

17.00-19.00
DRUK 3D, LEGO WEDO2.0, LEGO MINDSTORMS -
otwarcie sezonu i zapisy (stacjonarne) na zajęcia. Przyjdź i poznaj prowadzących, zobacz jak działają drukarki 3D, steruj robotami z klocków LEGO.
Zapraszamy do zapisów na zajęcia z:
Lego WeDo 2.0 - zajęcia dla dzieci od 7. roku życia. Warsztaty będą realizowane we wtorki w godzinach 16.30 -17.30, od 11.10.2022 r. do 20.12.2022 r. (10 zajęć).
Druk 3 D - warsztaty z projektowania dla dzieci od 8. roku życia. Spotkania będą realizowane we wtorki w godzinach 17.00-18.00, od 11.10.2022 r. do 20.12.2022 r. (10 zajęć).
Budowanie robotów z klocków Lego Mindstorms - dla dzieci od 10 roku życia. Spotkania będą realizowane w środy w godzinach 17.00-18.30, od 5.10.2022 r. do 7.10.2022 r. (10 zajęć).

17.00-20.30
KLUB CZYTELNIKÓW MANGI -
przyjdź i wymień się książkami, zmłóż z nami żurawie, rozwiązuj quizy, zostań czytelnikiem mangi!


17.00-20.30
POPOŁUDNIE Z MUMINKAMI -
 Przyjdź i twórz z nami galerię leśnych postaci z serii książek o Muminkach. W programie: malowanie, wycinanie, przyklejanie...

17.00-20.30
ELEKTROTEKA OTWARTY WARSZTAT NAPRAWCZY -
przyjdź i napraw swój sprzęt elektroniczny i drobne AGD.


16.00-20.30
NOCNE WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK