Grafika do wydarzenia. Postać chłopca w czapce czytającego książkę.  Obok tekst: to się musi powieść. W prawym górnym roku okrągły logotyp nocy bibliotek.

"To się musi powieść" - pod takim hasłem realizowana jest Ogólnopolska Noc Bibliotek.
1 paździenika zapraszamy na Tyniecką w nietypowych godzinach: 16.00-21.30.

Harmonogram wydarzeń:

"PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA" seans filmowy

kiedy?
godz. 16.15-17.30
dla kogo? dzieci w wieku 5+
wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece od 23 września BRAK WEJŚCIÓWEK

Sentymentalna gratka dla nieco starszych i coś całkowicie odmiennego dla młodych widzów, którzy mogą poznać Muminki na nowo. 
W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Czytaj więcej"TYGRYS" - PRZEDPREMIEROWE SPOTKANIE AUTORSKIE Z CEZARYM HARASIMOWICZEM I MARTĄ KURCZEWSKĄ

kiedy? godz. 18.00-19.00
dla kogo? rodzice z dziećmi w wieku 8+
wstęp: zapisy on-line www.mbddim.pl

Zapraszamy na zupełnie przedpremierowe spotkanie z wyjątkową historią o Tigre - tygrysie, który pragnął wolności. „Tygrys" to, kolejna po poruszającej „Mirabelce" wspólna książka
Cezarego Harasimowicza i Marty Kurczewskiej. A opowieść to zaiste niezwykła, o czym będziecie się mogli przekonać na spotkaniu z twórcami. Podczas Nocy Bibliotek posłuchamy fragmentów książki w wykonaniu samego Autora; zastanowimy się wspólnie, co o nas, ludziach, mogą myśleć zwierzęta, oraz w jaki sposób możemy zadbać o ich dobro.
A pod okiem ilustratorki przejdziemy od słów do czynów!
Książka "TYGRYS" to niezwykła opowieść o dzikich zwierzętach, dobrych i złych ludziach oraz o tym, co najcenniejsze - wolności. Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso. Jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku postanawia go sprzedać…Tak zaczyna się historia, której inspiracją były prawdziwe wydarzenia: zatrzymanie w 2019 roku nielegalnego transportu tygrysów na granicy polsko-białoruskiej. A także postać Ewy Zgrabczyńskiej, dyrektorki zoo w Poznaniu, która ruszyła zwierzętom na ratunek. 
Spotkanie realizowane we współpracy z wydawnictwem AGORA dla dzieci. Czytaj więcej"ARCHIWUM SŁÓW PORZUCONYCH - recital Patrycji Zywert-Szypki
kiedy? 20.30-21.30
dla kogo? dorośli
Wstęp wolny

„Archiwum słów porzuconych” to zbiór pozornie przypadkowych w swym charakterze, dowcipnych, nostalgicznych i musicalowych utworów muzycznych, będący komentarzem do kondycji emocjonalnej człowieka na przestrzeni lat. Utwory pochodzą z tomiku poezji pod tytułem „Pierwiosnek i niezapominajki” Katarzyny Boguckiej.
Patrycja Zywert-Szypka to aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog. Współpracowała i współpracuje z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in. z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Midraszowym w Krakowie czy Teatrem Stara Prochownia w Warszawie. Czytaj więcej


PONADTO:

17.00-19.00
DRUK 3D, LEGO WEDO2.0, LEGO MINDSTORMS -
otwarcie sezonu i zapisy (stacjonarne) na zajęcia. Przyjdź i poznaj prowadzących, zobacz jak działają drukarki 3D, steruj robotami z klocków LEGO.
Zapraszamy do zapisów na zajęcia z:
Lego WeDo 2.0 - zajęcia dla dzieci od 7. roku życia. Warsztaty będą realizowane we wtorki w godzinach 16.30 -17.30, od 11.10.2022 r. do 20.12.2022 r. (10 zajęć).
Druk 3 D - warsztaty z projektowania dla dzieci od 8. roku życia. Spotkania będą realizowane we wtorki w godzinach 17.00-18.00, od 11.10.2022 r. do 20.12.2022 r. (10 zajęć).
Budowanie robotów z klocków Lego Mindstorms - dla dzieci od 10 roku życia. Spotkania będą realizowane w środy w godzinach 17.00-18.30, od 5.10.2022 r. do 7.10.2022 r. (10 zajęć).

17.00-20.30
KLUB CZYTELNIKÓW MANGI -
przyjdź i wymień się książkami, zmłóż z nami żurawie, rozwiązuj quizy, zostań czytelnikiem mangi!


17.00-20.30
POPOŁUDNIE Z MUMINKAMI -
 Przyjdź i twórz z nami galerię leśnych postaci z serii książek o Muminkach. W programie: malowanie, wycinanie, przyklejanie...

17.00-20.30
ELEKTROTEKA OTWARTY WARSZTAT NAPRAWCZY -
przyjdź i napraw swój sprzęt elektroniczny i drobne AGD.


16.00-20.30
NOCNE WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK


DZIELnica aktywnego rodzica - to akcja umożliwiająca rodzicom realizację swoich pomysłów!

 

 

Rodzicu, poDZIEL się z nami swoją wiedzą, pasjami, zainteresowaniem i zrealizuj warsztaty w bibliotece na Tynieckiej. My poDZIELimy się z Tobą swoim doświadczeniem i zasobami, pomożemy w realizacji spotkania.

Zastanawiasz się nad działaniem? Spójrz na bank pomysłów i umów się z nami na spotkanie.

 

BANK POMYSŁÓW:

- zajęcia artystyczne (plastyczne, rękodzieło, twórcze pisanie, muzyczne, filmowe, teatralne…)

- zajęcia edukacyjne (multimedia, literatura, geografia, przyroda, eksperymenty, historia…)

- klub rodzica (warsztaty chustowe, podróże, pierwsza pomoc…)

- mini wykłady - spotkania tematyczne np. zero waste…

- koncerty, wystawy…

DZIELąc się bezpłatnie swoją pasją zintegrujesz i zainspirujesz sąsiadów do działania,
a najmłodsi dzięki Tobie spędzą twórczo wolny czas!

tel. 22 646 46 02 / e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

plakat Ukraina net polplakat Ukraina net ukr

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Drodzy, przypominamy że nasza biblioteka jest miejscem, do którego wszyscy mają dostęp. Przekażcie informację o możliwości przyjścia do biblioteki ukraińskim rodzinom, które przebywają u Was. Na dzieci czeka czytelnia z książkami, gry planszowe, sala z zabawkami, stanowisko plastyczne. W naszej przestrzeni można skorzystać z udostępnionych komputerów (z cyrylicą), Internetu, drukarki. Do zobaczenia! Jesteśmy otwarci w stałych godzinach.
-----------------------------------------------------------
Дорогі Українці!
Запрошуємо Вас до нашої бібліотеки.
На діток чекають планшові ігри, читальний зал з книгами, а також світлиця з іграшками і пластична майстерня.
Запрошуємо до користання з інтернету, комп’ютерів і друкарки.
Звертайтеся, постараємсяо у всьому Вам допомогти .
До зустрічі!
 
 
Grafika. Święty Mikołaj (biskup) tuli rodzinę. W lewym rogu logo: Fundacja Świętego Mikołaja

W maju uruchomiliśmy bezpłatne kursy języka polskiego jako obcego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy w ramach projektu "Przystań Św. Mikołaja". Projekt zakłada realizację grupowych kursów nauki języka  dla dwóch grup wiekowych: 7-9 lat i 10-15 lat. Zakres zajęć obejmuje naukę podstaw języka polskiego w sposób aktywny dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. Podstawą nauki jest metoda komunikacyjna, która pozwoli uczestnikom porozumiewanie się w szkole, w sklepie, na spotkaniu z rówieśnikami. 

Na przełomie lipca i sierpnia realizujemy kolejną edycję kursu - intensywną naukę języka polskiego w dwóch grupach wiekowych 10-15 lat.


Każdy z uczestników otrzyma wyprawkę językową, w której znajdą się: notes do nauki języka, materiały piśmiennicze, karty pracy, ćwiczenia. Grupom zostanie zapewniony dostęp do materiałów edukacyjnych, poprzez zakup książek wspierających czytanie. Uczestnicy kursów będą mogli wypożyczać z biblioteki książki w języku polskim. Specjalnie dla osób z Ukrainy została przygotowana zakładka z alfabetem ułatwiająca naukę czytania. Zakładka jest dystrybuowana zarówno wśród uczestników kursu, jak i mieszkańców Ukrainy odwiedzających bibliotekę.

 

Mając na uwadze obecność społeczności ukraińskiej w Warszawie biblioteka podjęła się tworzenia księgozbioru dla dzieci i młodzieży w języku ukraińskim. W ramach projektu planujemy poszerzyć ten zbiór i zakupić na rzecz dzieci i młodzieży książki w języku ukraińskim. Umożliwimy tym samym rodzinom wspólne czytanie książek w rodzimym języku. Przetłumaczony został w tym celu regulamin wypożyczania zbiorów. 

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św. Mikołaja.

Otwarty warsztat naprawczy Elektroteka to przestrzeń przyjazna wszystkim miłośnikom elektroniki. Pracownia jest miejscem, w którym  mieszkańcy mogą wykonać drobnych napraw sprzętu elektronicznego. Zapraszamy młodzież powyżej 13 roku życia, dorosłych do współtworzenia z nami tego miejsca.

Pracownia wyposażona jest w stół warsztatowy, sprzęt pomiarowy, narzędzia do precyzyjnych napraw, stację lutowniczą, sprzęt do napraw ekranów. Szczegółowy wykaz sprzętów znajduje się TUTAJ.

 

 

 

We wrześniu w Elektrotece opiekunem stanowiska jest Pan Bolesław (absolwent studiów inżynieryjnych), który zaprasza na dyżur naprawczy w soboty:
- 10.09.2022 r. (sobota) w godz. 11.00-15.00
- 24.09.2022 r. (sobota) w godz. 11.00-15.00
Pan Bolesław podpowie jakie części należy dokupić by naprawić drobny sprzęt AGD, wskaże możliwości eliminacji usterki.
Swoim wsparciem w Elektrotece służyć będzie również Pan Mateusz (absolwent technikum mechanicznego), który zaprasza na dyżur naprawczy w czwartki:
- 08.09.2022 r. (czwartek) w godz. 16.30-19.00
- 29.09.2022 r. (czwartek) w godz. 16.30-19.00
Pan Mateusz pasjonuje się zdalnie sterowanymi modelami. Chętnie podpowie jak naprawić drobny sprzęt AGD.


Co można zrobić w ELEKTROTECE?
- naprawić zepsute żelazko
- zlutować przewód do słuchawek
- złożyć komputer
- wyczyścić sprzęt komputerowy

 

Zapisy i rezerwacje:
- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- tel 22 646-46-02
W treści wiadomości prosimy w skrócie opisać problem z jakim przyjdzie się do Elektroteki. 


Zasady korzystania z Elektroteki określa jej  REGULAMIN.  Wielkość pliku 158 KB [PDF]
Załączniki:
Oświadczenie Wielkość pliku 158 KB [PDF]
Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego osoby niepełnoletniej Wielkość pliku 151 KB [PDF]
Polityka przetwarzania danych osobowych Wielkość pliku 152 KB [PDF]

Dlaczego stworzyliśmy ELEKTROTEKĘ?
Chcemy zwrócić  uwagę mieszkankom i mieszkańcom Mokotowa na problem wyrzucania sprzętów elektronicznych i na możliwość ich naprawienia. Chcemy zaoferować młodzieży i dorosłym przestrzeń, w której będą mogli tworzyć, jak również rozwijać swoje zainteresowania związane z elektroniką, informatyką, nowymi technologiami, techniką. W planach mamy spotkania z ekspertami, tematyczne warsztaty.  Podzielcie się z nami tematami, które chcielibyście poznać?

Otwarty warsztat naprawczy dostępny jest dla wszystkich, którzy chcą popracować z elektroniką. W celu rezerwacji miejsca i skorzystania z narzędzi należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić oświadczenie. Z warsztatu naprawczego można korzystać w godzinach jego funkcjonowania, przy obecności opiekuna stanowiska. Dodatkowych informacji udzielamy mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefonicznie 22 646 46 02.

Otwarty warsztat naprawczy ELEKTROTEKA został dofinansowany ze środków m.st. Warszawy na rozwój Miejsc Aktywności Lokalnej.

Podkategorie