Kolorowy, drewniany domek na książki postawiony na nóżce, na świeżym powietrzu. Na ściance domku malunek wiewiórki, która czyta książkę. W tle budynek Multimedialnej Biblioteki.

Miniaturowa biblioteczka - punkt sąsiedzkiej wymiany książek działa na rogu ulicy Tynieckiej, przed Multimedialną Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI.

Drewniany domek służy mieszkańcom jako miejsce wymiany książek, bookcrossingu. W biblioteczce można wymienić swoją książkę na inną i podzielić się  książkami z innymi mieszkańcami. Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie.

Miniaturową biblioteczkę stworzyła Maria Dek-Lewandowska (ilustratorka i autorka książek obrazkowych, absolwentka University of the Arts London i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie).

Miniaturowa biblioteczka powstała w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2021 dla dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.