17 czerwca o godzinie 11:00 zapraszamy na spotkanie z Agatą Romaniuk, autorką detektywistycznej serii książek dla dzieci „Kocia Szajka” oraz nowej serii dla przedszkolaków „Precelek z Kociej Szajki”.

Podczas spotkania przypomnimy sobie niezwykłe historie kocich detektywów, którzy rozwiązują zagadki i są wplątani w tajemnicze intrygi, poznamy również kota Precelka, przyjaciela Pani Wieczorynki i Kociej Szajki!

Spotkanie dla dzieci w wieku 5+. 

Wstęp wolny, zapisy online (rezerwacja miejsc dotyczy dzieci) / tel. 22 646 46 49 / mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O autorce:

Agata Romaniuk - pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” nominowana m.in. do nagrody Kolosy. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się także w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”. Prowadzi zajęcia z warsztatu pracy reporterskiej i z ekonomii behawioralnej. Jest także autorką detektywistycznej serii dla dzieci “Kocia Szajka. Zagadka zniknięcia śledzi”, “Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”, “Kocia Szajka i napad na moście” oraz "Kocia szajka i duchy w teatrze".

 

Znamy już wyniki konkursu fotograficznego "Z książką Korczaka jest mi do twarzy".


W dniu 30 maja 2023 r. jury w składzie: Małgorzata Minchberg, Barbara Janina Sochal, Jakub Tercz poddało artystycznej i merytorycznej ocenie przesłane fotografie i wyłoniło laureatów:


Kategoria klasy 3-5 szkoły podstawowej
I miejsce
Cyprian Grzyśka
II miejsce
Ksawery Jadczak
Julian Styła
III miejsce
Michał Bartnik
Wyróżnienia
Jakub Gołębiewski
Julian Majewski

Kategoria klasy 6-8 szkoły podstawowej
I miejsce
Mateusz Ejzenchart
II miejsce
Zofia Dobrzyńska
III miejsce
Damian Witczuk
Adam Wojciechowski
Wyróżnienia
Artem Mashanich
Oskar Szulc
Adrianna Urban

GRATULUJEMY LAUREATOM!
ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE WRĘCZENIE  NAGRÓD I OTWRACIE WYSTAWY W DNIU 17 CZERWCA, O GODZINIE 14.00.

_____________________

„…kocham Wisłę warszawską

i oderwany od Warszawy odczuwam żrącą tęsknotę.

Warszawa jest moja i ja jestem jej. Powiem więcej: jestem nią”.

Janusz Korczak

 

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zaprasza uczniów 3-8 klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie fotograficznym „Z książką Korczaka jest mi do twarzy”.  Celem konkursu jest m.in. zachęcenie młodych ludzi do sięgnięcia po książki Korczaka, zapoznanie ich z elementami jego biografii oraz rozwijanie zainteresowań i umiejętności związanych z fotografią. 

Zadanie uczestników konkursu polega na wykonaniu dwóch fotografii ukazujących książkę Janusza Korczaka w przestrzeni miejskiej (w miejscu związanym z życiem i działalnością Janusza Korczaka oraz w dowolnym miejscu w Warszawie). Prace wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 24 maja 2023 roku. Na zwycięzców czekają nagrody.

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

 

Honorowy patronat na konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski.

____________________
Konkurs jest częścią projektu "Świat książką malowany" (Organizator: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4), którego Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI jest partnerem, obok Korczakianum Pracownia Muzeum Warszawy; Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. 

Plakat polsko-ukraiński

Drodzy, przypominamy że nasza biblioteka jest miejscem, do którego wszyscy mają dostęp. Przekażcie informację o możliwości przyjścia do biblioteki ukraińskim rodzinom, które przebywają u Was. Na dzieci czeka czytelnia z książkami, gry planszowe, sala z zabawkami, stanowisko plastyczne. W naszej przestrzeni można skorzystać z udostępnionych komputerów (z cyrylicą), Internetu, drukarki. Do zobaczenia! 

-----------------------------------------------------------
Дорогі Українці!
Запрошуємо Вас до нашої бібліотеки.
На діток чекають планшові ігри, читальний зал з книгами, а також світлиця з іграшками і пластична майстерня.
Запрошуємо до користання з інтернету, комп’ютерів і друкарки.
Звертайтеся, постараємсяо у всьому Вам допомогти .
До зустрічі!
 
 

DZIELnica aktywnego rodzica - to akcja umożliwiająca rodzicom realizację swoich pomysłów!

 

 

Rodzicu, poDZIEL się z nami swoją wiedzą, pasjami, zainteresowaniem i zrealizuj warsztaty w bibliotece na Tynieckiej. My poDZIELimy się z Tobą swoim doświadczeniem i zasobami, pomożemy w realizacji spotkania.

Zastanawiasz się nad działaniem? Spójrz na bank pomysłów i umów się z nami na spotkanie.

 

BANK POMYSŁÓW:

- zajęcia artystyczne (plastyczne, rękodzieło, twórcze pisanie, muzyczne, filmowe, teatralne…)

- zajęcia edukacyjne (multimedia, literatura, geografia, przyroda, eksperymenty, historia…)

- klub rodzica (warsztaty chustowe, podróże, pierwsza pomoc…)

- mini wykłady - spotkania tematyczne np. zero waste…

- koncerty, wystawy…

DZIELąc się bezpłatnie swoją pasją zintegrujesz i zainspirujesz sąsiadów do działania,
a najmłodsi dzięki Tobie spędzą twórczo wolny czas!

tel. 22 646 46 02 / e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lubisz grać w planszówki? Czy wiesz, że gry rozwijają wyobraźnię, uczą strategicznego myślenia, poprawiają pamięć i koncentrację. Może masz już w domu własną kolekcję gier i nie chcesz kupować kolejnych?

Wszystkich miłośników planszówek zapraszamy na Tyniecką, z kartą biblioteczną można u nas bezpłatnie wypożyczyć dowolną grę na 2 tygodnie! W ofercie gry edukacyjne, strategiczne, zręcznościowe, przygodowe, logiczne i wiele innych. Sprawdźcie sami!

Katalog gier planszowych (link otwiera się w nowym oknie). 

Podkategorie