Smaller Default Larger

Kalendarium spotkań autorskich w MBdDiM XXXI

 

Styczeń

22.01.2019, godzina 11.00 – spotkanie z Wojciechem Widłakiem – autorem książek dla dzieci i młodzieży, w tym popularnej serii o „Panu Kuleczce”. Podczas spotkania odbędzie się premiera najnowszej książki pisarza – „Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików”.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69 (klasa II-III).

Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia.

 

Luty

16.02.2019, godz. 12.00 Warsztaty z Dominiką Czerniak-Chojnacką – autorką książki „Kominiarz Piekarz”. Spotkanie dla dzieci w wieku 3+ Wstęp wolny, rezerwacja on-line

 

19.02.2019, godzina 11.00 – spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską – Zarembą, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tajemnicach, w oparciu o nagrodzoną pozycję „Dom nie z tej ziemi”.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69 (klasa III-VI).

 

Marzec

8.03.2019, godzina 11.00 – spotkanie z Moniką Utnik-Strugałą, pisarką, italianistką, dziennikarką. W premierowej książce „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” autorka w przystępny sposób opowiada dzieciom, jak wygląda świat, kiedy wszyscy smacznie śpią.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69 (klasa II-IV).

Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia.

Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska, Program I Polskiego Radia.

 

12.03.2019, godzina 11.00 – spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską, autorką książek dla młodzieży. Spotkanie będzie poświęcone kontynuacji bestsellerowej „Klasy Pani Czajki” i „LO-terii”. „Licencja na dorosłość” jest opowieścią o wkraczaniu w dorosłość i odnajdywaniu własnej drogi. Aleks dostał się na wymarzoną anglistykę, ale niestety do Łodzi. Czy poradzi sobie w obcym mieście? Maciek próbuje odnaleźć Małgosię, która zniknęła bez wieści. Tylko czy Małgosia chce być znaleziona? Kamila i Marcin są jak ogień i woda, jednak coś ciągnie ich do siebie. Michał i Kinga coraz częściej się mijają – ona pochłonięta pracą, on sprawami nowej rodziny… Kto kogo kocha naprawdę? Czy przyjaźnie zawarte w gimnazjum i liceum przetrwają? 

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69 (klasa VI-VIII)

Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia.

Prowadzenie: Miłka Skalska.

 

25.03.2019, godzina 11.00 – spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, w tym nagrodzonej serii o Wombacie Maksymilianie, będącej efektem pasji podróżniczej pisarza. Podczas spotkania przeniesiemy się do odległych zakątków świata i poznamy różne zwierzęta, na czele z wombatem – głównym bohaterem książek.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69 (klasa 0-II).

 

Kwiecień

3.04.2019, godzina 11.00 – spotkanie autorskie z Marcinem Brykczyńskim – pisarzem i tłumaczem książek dla dzieci. Autorem między innymi popularnej serii dla najmłodszych – „Opowiem Ci Mamo”, „Czarno na białym”, „Ni pies ni wydra”, „12 kolorów”, „Jak się nie bać ortografii”, „KOT ty jesteś?”.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69 (klasa I-III).

 

4,5.04.2019, godzina 11.00 – spotkanie z Martą Guzowską – pisarką, archeologiem, doktorem nauk humanistycznych. Podczas spotkania poznamy trzecią część z serii detektywistycznej o młodych śledczych – „Detektywi z Tajemniczej 5. Królowa Myszy”.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69 (klasa III-IV).

Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia.

Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska, Program I Polskiego Radia.

 

16,17.04.2019, godzina 11.00 – spotkanie z Justyną Bednarek, autorką książek dla dzieci, w tym popularnej, obecnie włączonej do kanonu lektur szkolnych - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kolejną częścią przygód Dusi i Psinka-Świnka.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 646 59 69 (grupy przedszkolne).

Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia.

Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska, Program I Polskiego Radia.