Smaller Default Larger

 

 

Kalendarium spotkań autorskich w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI

 

Zgłoszenia od grup zorganizowanych przyjmujemy pod adresem  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa placówki, imię i nazwisko nauczyciela, telefon kontaktowy, e-mail, wiek i liczba uczestników.

 

W przypadku spotkań dla osób indywidualnych, uruchamiana jest rejestracja on-line. Informacje dodatkowe dostępne są pod numerem telefonu (22) 646 59 69.

 

Wrzesień 2019

05.09.2019, godzina 10:00 – warsztaty z Zofią Stanecką – autorką książek dla dzieci, w tym popularnej serii o przygodach pomysłowej dziewczynki – Basi. Podczas spotkania poznamy najnowszą pozycję pisarki – „Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka”. Jest to książka edukacyjna dla najmłodszych, dzięki której dzieci poznają przyrodnicze ciekawostki. Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia. Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska, Program 1 Polskiego Radia. (grupy przedszkolne)

 

12.09.2019, godzina 10:00 – spotkanie z Moniką Kamińską – autorką książek dla dzieci. „Kuku i historia pępka” to debiut literacki pisarki, opowiadający o miłości i tęsknocie. Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Mamania. (grupy przedszkolne)

 

18.09.2019, godzina 11:00 – spotkanie z Martą Guzowską – autorką książek dla dzieci i dorosłych. W premierowej części serii „Detektywów z Tajemniczej 5” młodzi śledczy będą musieli rozwikłać nową zagadkę – „zbuntowanego robota”. Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia. Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska, Program 1 Polskiego Radia. (klasy II-III SP).

 

Październik 2019

02.10.2019, godzina 12:30 – spotkanie z Markusem Zusakiem – autorem nagrodzonej powieści dla młodzieży - „Złodziejka książek”, opowiadającej o losach nastolatki – Liesel Meminger, w przededniu i w trakcie II wojny światowej. Spotkanie odbędzie się wokół najnowszej książki pisarza – „Gliniany most”. Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim most. Niespodziewaną propozycję przyjmuje Clay, dręczony skrywaną od dawna tajemnicą. Dlaczego jest tak zdruzgotany? I dlaczego musi podjąć się tego niezwykłego wyzwania? Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia. Prowadzenie: Justyna Dżbik, Radio ZET. (klasy VII-VIII, liceum).

 

05.10.2019 NOC BIBLIOTEK – warsztaty pn. „Podróż w głąb oceanu” z Piotrem Karskim, autorem książek „W góry!”, W morze!”, ilustratorem publikacji „Pionierzy. Poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków”. Podczas spotkania stworzymy ogromną łódź podwodną i stwory mieszkające na dnie oceanu”. Rezerwacja on-line, zostanie uruchomiona na dwa tygodnie przed wydarzeniem.

 

08.10.2019, godzina 11:00 – spotkanie z Małgorzatą Strękowską – Zarembą – autorką książek dla dzieci i młodzieży, w tym „Dom nie z tej ziemi”, „Złodzieje snów” czy „Berry, gangster  i góra kłopotów”. Na spotkaniu poznamy najnowszą powieść pisarki – „Lilana”. Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia. Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska, Program 1 Polskiego Radia

(klasy V-VIII)

 

09.10.2019, godzina 11:00 – spotkanie z Dorotą Suwalską – autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz kilkukrotną laureatką Wyróżnienia Literackiego w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, między innymi w 2018 roku za powieść „Tabletki na dorosłość”. Podczas spotkania poznamy dwie najnowsze pozycje pisarki z serii „Wtajemniczeni” -  „Nie wszystko złote, co złote” i „Czarna wołga. Tajemnica z przeszłości”. Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia.

Prowadzenie: Agnieszka Kunikowska, Program 1 Polskiego Radia

 (klasy V-VIII)

 

14.10.2019, godzina 10:00 – spotkanie z Justyną Bednarek, autorką książek dla dzieci, w tym popularnej, obecnie włączonej do kanonu lektur szkolnych - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z serią książek o przygodach Dusi i Psinka-Świnka. Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia.

(grupy przedszkolne)

 

Listopad

12.11.2019, godzina 11:00 – spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem – autorem książek dla dzieci. Podczas spotkania poznamy losy rodziny Bielskich w książce „Puk, puk! Zastałem króla?”. Rodzina Bielskich mieszka w stuletniej kamienicy. Pewnego dnia w futrynę prowadzącą do spiżarni wstawiają zabytkowe drzwi kupione na targu staroci. Jak się okazuje, drzwi te działają jak wehikuł czasu i od tego momentu zaczynają się dziać  niestworzone rzeczy! Puk, puk! „Przepraszam, zastałem króla?” – słyszy główny bohater, kiedy drzwi do spiżarni uchylają się i wchodzi przez nie królewski błazenek. Dwunastoletni Stanisław Bielski jest zarówno zafascynowany, jak i przestraszony tym, co się zaczyna dziać w ich domu. W końcu goszczenie zabłąkanego krzyżackiego rycerza, królewskiego błazna, Winstona Churchilla, Henryka Sienkiewicza, Mikołaja Kopernika, nadwornej praczki Jana III Sobieskiego czy wreszcie średniowiecznego bakałarza, który usiłuje spuścić lanie swemu uczniowi, itp. to nie lada wyzwanie dla współczesnej rodziny. Spotkanie jest realizowane we współpracy z wydawnictwem Zielona Sowa.

(wiek 9+)

 

13.11.2019, godzina 11:00 – warsztaty z ilustratorką Aleksandrą Kucharską – Cybuch wokół książki „Tajemnicze dziecko”. Zajęcia będą towarzyszyły wystawie ilustracji.

 (klasy III-IV)

 

19.11.2019, godzina 11:00 – spotkanie z Barbarą Gawryluk – autorką książek dla dzieci, dziennikarką i tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej wokół pozycji „ Baltic, Dżok i Klifka czyli opowieści nie tylko o psach”.

 (klasy I-II)

 

Grudzień

03.12.2019, godzina 11:00 – warsztaty z Danielem de Latour - ilustratorem książek, między innymi „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek, nominowanej do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009 „Wyprawy do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego czy „Domu nie z tej ziemi” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby. (klasy II-III)