Smaller Default Larger

Zapraszamy klasy I-III do udziału w warsztatach pt. "Uczymy się świata", które realizowane będą w drugim semestrze.

Poruszymy tematy tolerancji i wartości pomagania sobie nawzajem, opowiemy o sprawiedliwości i ekologii w kontekście globalnym. Wszystko to rozwiniemy na kanwie bajki czytanej w formie teatru kamishibai.

 

Zgłoszenia do udziału grup przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje:

nazwa szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, telefon kontaktowy, e-mail, wiek i liczba uczestników, temat spotkania.

Terminy warsztatów umawiane będą indywidualnie.

 

Informacje organizacyjne:

- wiek uczestników: klasy I-III;

- czas trwania zajęć: 1h – 1,5h;

- zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10.00

- wielkość grupy: maks. 25 osób;

- co ze sobą zabrać: w miejscu realizacji warsztatów przebywa się w skarpetkach lub obuwiu zmiennym;

 

Tematy warsztatów:


- "Puszcza Amazońska" - ogromny las, który skrywa w sobie wiele tajemnic, niesamowitych zwierząt i roślin, a także ma wpływ na klimat całego świata. Jak to się dzieje? Mały ryś z Puszczy Białowieskiej o imieniu Rudek wybiera się w podroż do Ameryki Południowej, by rozwiązać zagadkę swoich przyjaciół z lasu... („Bajka o nowym domu małego rysia Rudka” Tomasz Trojanowski, il. Agnieszka Antoniewicz)


- "Prawo do edukacji" - „Tam, gdzie dzieci inną niż ty mają skórę, urodę i mowę, a na obiad zamiast schabowych, objadają drzewa chlebowe” mieszka dziewczynka Czi-Tam, która marzy o elementarzu. W Nepalu bowiem, nie ma obowiązku uczenia się, a małe dzieci pomagają w pracach rodziców... („Szkoła Czi-Tam” Joanna Muller, il. Jaga Słowińska)


- "Dostęp do wody" - w Ghanie woda to często luksus, na który trzeba ciężko zapracować. Aisza słyszy od chmurki o cudownej krainie niedaleko za górą i postanawia razem z młodszym bratem Kene potajemnie tam pójść. Gdzie poprowadzi ich tajemnicza chmurka, i jak skończy się ta odważna wyprawa dziewczynki do nowej ziemi?
(„Po drugiej stronie gór” Anna Onichimowska, il. Marianna Sztyma)

 

Warsztaty opracowane zostały na podstawie projektu "Edukacja globalna dla najmłodszych" (Wydawca: Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła").