Smaller Default Larger

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zaprasza na bezpłatne kursy komputerowe dla dorosłych

 

Zajęcia odbywają się w małych, sprzyjających nauce grupach 6-7-osobowych, raz lub dwa razy w tygodniu. Nasze kursy charakteryzują się szczególna intensywnością nauki . Odbywają się w kameralnym gronie i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy korzystają ze sprzętu komputerowego i oprogramowania udostępnionego przez bibliotekę.

Oferowane kursy:

 

Podstawy obsługi komputera i Internetu

Kurs dla osób początkujących. Obejmuje podstawowe umiejętności związane 
z obsługą komputera oraz Internetu. Uczestnicy nauczą się min. posługiwania myszką, klawiaturą, użytkowania systemu operacyjnego Windows 10 oraz podstawowych programów komputerowych, w tym prostego edytora tekstu. Opanują także umiejętności związane z obsługą przeglądarek i wyszukiwarek internetowych, oraz poczty e-mail .

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w okresie wrzesień 2018 - styczeń 2019 roku. 

 

Pakiet MS Office –  Excel – poziom zaawansowany (kontynuacja)

Kurs dla osób rozpoczynających pracę z pakietem MS Office. Na zajęciach poznamy podstawy obsługi edytora tekstu MS Word oraz arkusza kalkulacyjnego MS Excel. Uczestnik kursu dowie się jak sprawnie posługiwać się programami, aby tworzyć przejrzyste dokumenty, pisma, tabele, kalkulacje itp.

Zajęcia będą odbywały się w małych, sprzyjających nauce grupach 7-osobowych, raz w tygodniu, w okresie wrzesień 2018 - styczeń 2019 roku.