Lego Mindstorms EV3. WARSZTATY

W związku z sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, warsztaty edukacyjne zaplanowane od marca do czerwca zostały zawieszone.

 

Lego Mindstorms EV3 to zestaw klocków edukacyjnych, który pozwala na budowanie i programowanie robotów w języku EV3. Kodowanie EV3 polega na układaniu sekwencji ikon reprezentujących kolejne polecenia dla robota i pozwala na budowę zarówno bardzo prostych aplikacji jak i rozbudowanych i skomplikowanych algorytmów. Uczestnicy podczas zajęć doskonalą min. umiejętność krytycznego myślenia, rozwijają kreatywność, kształcą zdolność rozwiązywania problemów. 

Zestawy klocków umożliwiają tworzyć niesamowite roboty, które po zaprogramowaniu mogą chodzić, reagować na światło, dotyk, czy wydawać dźwięki!

Cykl zajęć obejmuje:

- projektowanie i budowanie robotów z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych technicznych składników

- programowanie

- zdobywanie praktycznego doświadczenia z wykorzystaniem narzędzi matematycznych takich jak analiza danych, pomiar

 

Wiek uczestników: 10+

Data: poniedziałki, godzina 17.00, warsztaty realizowane w systemie semestralnym, pierwsze zajęcia 24 lutego 2020 roku

Liczba miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl

Rezerwacja on-line rusza 3 lutego.

Jesteś zainteresowany warsztatami, a nie ma już miejsc? Skontaktuj się z instruktorem pisząc w temacie maila LISTA REZERWOWA MINDSTORMS Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.